KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın İbrahim AKIN, Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu'nda Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı.

 Valimiz Sayın İbrahim AKIN, Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu'nda Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı.

      Valimiz Sayın İbrahim AKIN, Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulun'da düzenlenen İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına katılarak okul müdürleri ile bir araya geldi.

     Toplantının açılış konuşması İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şevket KARADENİZ tarafından yapıldı ve 2023 Okullarda Yönetim Vizyonu Semineri kapsamında Kırşehir İl Eğitim Değerlendirme Raporu, PISA Raporu, Tespit ve Teklifler ile okullarımızın genel eğitim durumu ile öğrenci sayıları hakkındaki güncel bilgiler okul müdürleriyle paylaşıldı.

    Daha sonra toplantıda konuşan Valimiz Sayın İbrahim AKIN, ilimizin eğitimde iyi bir seviyede olmasında öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin yanı sıra idarecilerin de büyük katkısı olduğunu söyledi. Düzenlenen bu toplantıda ilimizin eğitimde hangi durumda olduğunu, varsa eksiklerin tespit edilip çözüme kavuşturulması için değerlendirmelerde bulunacaklarını belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, "Kırşehir'e değer katan, markalaştıran önemli unsurlardan bir tanesi de eğitimdir. Bizler de ilimizde eğitime özel önem veriyor, eğitimde daha iyi noktalara gelmek ve sunulan eğitim kalitesini daha da yükseltmek adına çalışmalar yürütüyoruz. Bir okulda huzur varsa, aile ortamı oluşturulmuşsa ve okul idaresine güven varsa o okulda başarı kendiliğinden gelir. Bir insan işini severek yaparsa başarısız olmak mümkün değildir." dedi.

      Okullardaki temizlik ve hijyen durumunun geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olarak eğitim görmeleri açısından son derece önemli olduğunu ifade eden Sayın Valimiz, "Okul müdürlerimiz, kantinlerde satılan yiyecekler ve okul temizliği konusuna hassasiyet göstermelidir. Okul kantinlerimiz talimatlarım doğrultusunda denetimden geçti, büyük bir sorunla karşılaşmadık. Ufak tefek olumsuzluklara da gereken cezai işlem uygulandı. Okulda bulunduğu sürece bizlere emanet olan çocuklarımızı sağlıklı şekilde ailelerine teslim etmek bizim en büyük sorumluluklarımızdan birisidir. O yüzden hiçbir evladımızın mağduriyet yaşamasını istemeyiz. Aynı zamanda okul güvenliği de önemli bir konu. Okul binalarımızda kamera sistemi mevcut. Çocuklarımızı yakından ilgilendiren bir diğer konu da teknoloji bağımlılığı konusu. Çocuklarımıza bağımlılık yapan her türlü unsurla etkin bir şekilde mücadelemiz devam ediyor." şeklinde konuştu.

       Öğretmenlerin eğitimin temel taşı olduğunu vurgulayan Sayın Valimiz, "Okul müdürlerimiz, öğretmenlerimizle sürekli istişare içerisinde olmalıdır. Öğrencilerin sorunları tespit edilip çözüm yolları aranmalıdır. Yarıyıl tatilinin bitiminde hem öğretmenlerimiz hem de öğrencilerimiz ikinci döneme daha dinlenmiş ve zinde olarak başlayacaklardır. Unutmayalım ki öğrencilerimiz, geleceğimize yapılacak en güzel yatırım, öğretmenlerimiz de topluma yön veren değerli kişilerdir." sözlerine yer verdi.Toplantı,okul müdürlerinin görüşlerinin alınmasıyla sona erdi.

29-01-202029-01-202029-01-202029-01-202029-01-2020

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.