KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın İbrahim Akın Okul Ziyareti Gerçekleştirdi

Valimiz Sayın İbrahim Akın Okul Ziyareti Gerçekleştirdi

Valimiz Sayın İbrahim Akın ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan, Aşıkpaşa İlkokulu ve Aşıkpaşa Ortaokulu'nda yapımı tamamlanan kütüphanelerde incelemelerde bulundu.

 

Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" kapsamında Aşıkpaşa İlkokulu ve Aşıkpaşa Ortaokullarında yapımı tamamlanarak öğrencilerin hizmetine sunulan kütüphanelerde incelemelerde bulunan Valimiz Sayın İbrahim Akın, kütüphanelerin öğrencilerin ihtiyaç duyduğu bilgiye ulaşmak için ilk başvurduğu mekânlar olduğunu söyledi.

 

Sınıfları gezerek öğrencilere çeşitli nasihatlerde bulunan Valimiz Sayın İbrahim Akın,  "Değerli öğrenciler, öncelikle kendinize bir hedef belirlemelisiniz. Kendinize güvenmeli, hedeflerinize ulaşmak için çok çalışmalısınız. Devletimizin kendinizi geliştirmeniz için her türlü imkânı sağladığı günümüzde gelişen teknolojiyi takip ederek teknolojinin her türlü imkânından faydalanmalısınız. Yalnız, bunu yaparken teknoloji bağımlısı olmayacaksınız. Bizler, geleceğimizin teminatı olan sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlama gayretindeyiz. Sizler de çok çalışarak iyi yerlere gelecek ve ülkemizi bulunduğu konumdan daha ileri seviyelere taşıyacaksınız. Bugün, Milli Eğitim Bakanlığımızın Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi kapsamında hayata geçirdiğimiz kütüphaneler sizlerin araştırmasına yardımcı olacak, bol bol kitap okuyarak çok daha başarılı bireyler olarak yetişmenize katkı sağlayacaktır. Kütüphanelerin hayırlı olmasını temenni ediyor, hepinize başarılar diliyorum." dedi.

 

Okul idarelerinden okul ve öğrencilerin durumu hakkında bilgiler alan Sayın Valimizin programı, öğretmenlerle yaptığı toplantı ile sona erdi.

 

30-11-202130-11-202130-11-202130-11-202130-11-2021

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.