KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ücretli Öğretmen Görevlendirme Duyurusu

Ücretli Öğretmen Görevlendirme Duyurusu

 

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRME DUYURUSU

  

İlimize genelindeki eğitim kurumlarında kadrolu öğretmenlerle doldurulamayan , askere giden, ücretsiz izne ayrılan, raporlu olan vb. yerine öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. Maddesine göre ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

 

Görevlendirmeler Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları Yükseköğretim Programları ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Esaslarda belirtilen atanmaya esas alanlara göre öğretmen olarak atanabilecek  durumda bulunanlara branşlarına göre öncelik verilmek üzere KPSSP10-KPSSP121 puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

 

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN  GÖREVLENDİRMELERİ AŞAĞIDAKİ SIRALAMAYA GÖRE YAPILACAKTIR

1-  Eğitim Fakültesi mezunları ile Fen-Edebiyat Fakültesi mezunu olup, formasyonu bulunanlar

2- Fen-Edebiyat Fakültesi mezunları (Formasyonu olmayanlar )

3- 4 yıllık diğer Üniversite mezunları,

            Okul Öncesi eğitimi öğretmen ihtiyacı görevlendirmeleri ise Bakanlığımız Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 29/07/2011 tarih ve 1985 sayılı yazıları doğrultusunda yapılacaktır.

            Görev alacak olanlar formdaki taahhütlere uyacaklarını bildirdiklerinden mazeretsiz olarak görevden ayrılamayacaklardır.  

Görev almak isteyenlerin 22 Ağustos 2016  tarihinden itibaren  ekteki başvuru formunu doldurarak,  aşağıda belirtilen belgelerle birlikte  İnsan Kaynakları Atama Şubesine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

ALAN SINAVINA GİRMİŞ OLANLAR, BAŞVURULARINI ALAN SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDIKTAN SONRA YAPACAKLARDIR. 

 

BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER:

 1-Başvuru Formu (İndirmek İçin Tıklayınız)

2-Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

3-Diploma/Mezuniyet Belgesi/Çıkış Belgesinin Fotokopisi.

4- KPSS Sonuç Belgesi 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 213 45 42 /// 213 20 78 ////// Faks (386) 213 10 03 / / / / (eposta) kirsehirmem meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.