KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

(SOGEP) Gençler Akıllı Mobilya ile Çalışma Hayatında" Projesi İmzalandı.

(SOGEP) Gençler Akıllı Mobilya ile Çalışma Hayatında

2019 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında Kırşehir Mesleki Eğitim Merkezi'nce hazırlanan ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmeye hak kazanan "Gençler Akıllı Mobilya ile Çalışma Hayatında" projesinin sözleşmesi imzalandı.

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şevket KARADENİZ, proje sözleşmesi imza töreni sırasında yaptığı konuşmada , bu projenin  Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunda öncelikli hale getirilen mesleki eğitimin güçlendirilmesine uygun bir proje olduğunu söyledi.Ayrıca proje kapsamında kurulacak üretim hattı ile Kırşehir Mesleki Eğitim Merkezinin ülkemizde bu eğitimi verebilecek i önemli birkaç kurumdan birisi olacağını vurguladı.

 Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Bekir VAROL ise, projenin kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, sosyal girişimciliği ve yenilikçiliği desteklemek amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ajanslar aracılığı ile yürütülmekte olduğunu belirtti.

Valimiz Sayın İbrahim Akın,  protokol imza töreninde konuşarak"Hayata geçecek olan bu proje ile Kırşehir'in mobilya sektöründe mevcut imkânlarının yetersiz kalması sebebiyle il dışından karşılanan bazı işler ilimizde yapılabilir hale gelecek ve bu sayede gençlerimize yeni eğitim ve istihdam imkânları sağlanacaktır. Böylelikle, proje kapsamında Kırşehir Mesleki Eğitim Merkezi bünyesinde kurulacak olan Akıllı Mobilya Üretim Hattı ile Kırşehir'de hizmet vermekte olan mobilya işletmelerinin diğer illere bağımlılıkları azalacak ve işletmelerin nitelikli eleman ihtiyacının karşılamasına katkı sağlayacaktır. Bu vesileyle, desteklerinden dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza ve projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.

Kırşehir Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) arasında yapılan protokol sözleşme programı, Valimiz Sayın İbrahim Akın,İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol tarafından protokol imzalarının atılması ile sona erdi.

05-02-202005-02-2020

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.