Sırrı Kardeş Ortaokulu Öğrencileri Tarafından Dilimizin Zenginlikleri Projesi Kapsamında Sözlük Hazırlandı
![Sırrı Kardeş Ortaokulu Öğrencileri Tarafından Dilimizin Zenginlikleri Projesi Kapsamında Sözlük Hazırlandı](/meb_iys_dosyalar/2024_05/14164905_1.jpg)
Sırrı Kardeş Ortaokulu öğrencileri, Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında hazırladıkları müfredat konularını içeren "Bin Kelime Bin Çocuk" adlı sözlüğü, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen'e takdim etti.
Öğrenciler, proje kapsamında öğretmenlerinin rehberliğinde titiz bir çalışma yürüttü. Bu sözlük öğrencilerimizin, dilimizin köklü geçmişine ve geniş kelime dağarcığına dikkat çekerek, dil bilgisi konusundaki bilinçlerini artırmayı hedefliyor.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen'de öğrencilerin çalışmalarını takdirle karşılayarak, dilin ve kültürün önemini vurgulayarak sözlüğün hazırlanmasında emeği geçen öğrenciler ile onlara rehberlik eden öğretmenlere teşekkür etti.