KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sevgiyle Engelleri Ortadan Kaldıralım...

Sevgiyle Engelleri Ortadan Kaldıralım...

        Herkes Birgün Engelli Olabilir...

       ''Dünya Engelliler Günü'' 3 Aralık 1992 yılından beri Birleşmiş Milletler'in aldığı karar ile Bugün farkındalık günü olarak uygulamaya geçilmiştir. Bu günün amacı tüm dünyada gerçekleştirilen etkinliklerle, engelli insanların yaşadığı zorluklara dikkat çekerek, onların yaşadığı sorunların farkında olmak ve kolay anlaşılmasını sağlamaktır. 

        En Büyük Engel, Engellenmektir...

        Engelliler Günü için çeşitli etkinlikler düzenleyerek eğitim, sağlık ve çalışma hayatında fırsat eşitliği sağlanarak  gereken saygı gösterilmelidir. Hedefimız güncel ve doğru bilgiye erişimin bu bireyler için önemine dikkat çekerek toplumsal farkındalığın oluşturulmasını sağlamaktır. Engellilerin toplumsal yaşama uyumu ve diğer bireyler gibi eşit katılımın sağlanmasına ilişkin çalışmaları arttırmaktır. 

       

       Bir Gün Değil Her Gün Yanınızdayız...

        Unutmayalım ki engellilik durumu, birey ve ailesi için zorlu yaşam koşullarını beraberinde getirmektedir. Onların yaşadığı sorunlarla başa çıkabilme sürecinde bizlere de önemli görevler düşmektedir.. Bu noktada hayatın  her alanında onların yaşamını kolaylaştırmak için yılın her günü onları anlamak ve birlikte çalışmak gerekmektedir.

     

      En Büyük Engel Sevgisizliktir... 

       Sadece bir gün değil her gün onların engellerinin farkında olalım. Engel onlarda değil; onları engelli gören zihinlerdedir.  Yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün engelli kardeşlerimize bizlerde sevgimizi sunalım. Birbirimizi anladığımız her an, bir engeli daha yıkar ve yaşamı herkes için daha huzurlu kılabiliriz. Bizi biz yapan, kolumuz, gözümüz, kulağımız değil kalbimizdir. Zihnimiz ve gönlümüzdeki engelleri kaldıralım.

                                                                                                                                                                                        

        Yeterki  Kalplere Engel Konulmasın...

     Hayat bizim içimizde olduğu gibi biz de hayatın içindeyiz.Engeller hayatın ritmini yakalamaya engel olamazlar.Birbirini insanca seven ve değer veren bireyler için, hayattaki engeller tatlı bir tebessümden ibarettir.Bu kapsamda engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için hoşgörü, sevgi ve saygıyla daha güçlü bir şekilde, hep birlikte yaşamı kucaklayalım..

    -Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Olarak "Engelsiz bir Türkiye" hedefine ulaşmak ümidiyle bütün engelli vatandaşlarımıza sağlıkla dolu mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyoruz.

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.