KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz “Okul Sütü ” Projesinin Açılışını Yaparak Öğrencilere Süt Dağıttı.

Valimiz Sayın Necati Şentürk, “Okul Sütü Projesi” kapsamında Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu’nda süt dağıtımı yaptı.
Sayın Valimiz “Okul Sütü ” Projesinin Açılışını Yaparak Öğrencilere Süt Dağıttı.

Sayın Valimiz “Okul Sütü ” Projesinin Açılışını Yaparak Öğrencilere Süt Dağıttı.

 

 

 

Valimiz Sayın Necati Şentürk, “Okul Sütü Projesi” kapsamında Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu’nda süt dağıtımı yaptı.

 

Programda yaptığı konuşmasında ilimizde 105 okulda 14.732 öğrenciye süt dağıtımı yapılacağını belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk, sütün çocuklar için önemli bir besin kaynağı olduğunu söyledi.

 

Okul sütünün anaokulları ve ilkokul öğrencilerine haftada 3 gün dağıtılacağını belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk; “Okul Sütü" projesinin amacı çocuklarımıza süt alışkanlığını kazandırmaktır. Gıda maddeleri, her yaştan insanın ihtiyacıdır fakat çocukların özellikle de büyüme çağında olanların süt tüketmesi gerekir. Çocuklarımızın yeterli beslenmenin yanında dengeli beslenmeleri de lazım. Besin kaynağı açısından süt çok önemli bir yere sahip gıdadır. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza devletimiz tarafından bu destek sağlanıyor. Bilindiği gibi ilimiz eğitimde zirvededir. Böyle güzel desteklemelerle çocuklarımızın başarılarını daha da ileri seviyelere çıkacaklarına inanıyorum.” dedi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğinde uygulanan “Okul Sütü Projesi” kapsamında yapılan süt dağıtımının ardından çocuklarla sohbet eden Valimiz Sayın Necati Şentürk’ün programına İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, İl Sağlık Müdürü Selçuk Büyüker, Halk Sağlığı İl Müdürü Bekir Demirbaş, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Alparslan Kuş ve Okul Müdürü Ahmet Hakan Toprak katıldı.

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.