KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Projem KOP İle Hayat Buluyor" proje yarışması    Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından KOP Bölgesinin kalkınmasını hızlandırmak amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisinde hazırlanan ve 2021-2023 dönemini kapsayan "KOP Bölge Kalkınma Programı" KOP İllerinde uygulanmaktadır. Kırşehir'deki bütün lise öğrencilerine yönelik "Projem KOP İle Hayat Buluyor" adlı bir proje yarışması hayata geçirilmiştir. "Projem KOP İle Hayat Buluyor" yarışma projesi ile lise öğrencilerine belirlenen KOP temalarına uygun sosyal, çevreci ve kültürel alanlarda kendi il sınırlarında gözlemlediği problem veya ihtiyacın tespitini yapma ve çözüm için faydalı model oluşturma imkanı sunarak; gençlerin yapılanma sürecine dahil edilmesi hedeflenmektedir. Yarışma gençlerin meslek seçimi ve kariyer sürecine desteğin yanı sıra birçok alanda yeteneklerini geliştirebilmelerine ve genç istihdamına katkı sağlayacaktır.   Yarışma ile gençlerin; bölgesel ve ulusal sorunlara yenilikçi, sürdürülebilir çözümler sunan, uygulanabilir özgün proje fikirleri ortaya çıkarılacak ve desteklenmeye uygun proje fikirleri KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından proje şehirlerinde hayata geçirilecektir. Bu kapsamda "Projem KOP İle Hayat Buluyor" yarışma projesinin okulunuzdaki tüm öğrencilere duyurulması ve hazırlanan projelere ait bilgilerin aşağıdaki linkte yer alan forma girilmesi gerekmektedir.

    Bilgi için Ali DİRİCAN: 0505 737 5662, Mehmet Gürhan LADİKLİ: 0505 506 3040  

    https://forms.gle/BnhSV4f6fSocFbny8

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.