KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Öğrencisi 15 Temmuz Kahramanlarına Mektup Yarışmasında Türkiye 2.'si Oldu

Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Öğrencisi 15 Temmuz Kahramanlarına Mektup Yarışmasında Türkiye 2.'si Oldu

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Sultanbeyli Belediyesi ve 15 Temmuz Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen "15 Temmuz Kahramanlarına Mektup Yarışması"nın ödül töreni İstanbul Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Öğrencisi Fatıma Şanlı, yazdığı duygu dolu mektupla liseler kategorisinde Türkiye 2.'si oldu.

Dijital çağın bizlere unutturduğu mektuplaşma geleneğini yeniden hatırlatarak millî ve manevi değerlerimizi gençlere kazandırmak, millî şuurun bireysel ve toplumsal yaşamdaki önemine dikkat çekmek ve kaybettiğimiz kavramları nasıl kazanacağımızı vurgulamak; kadim değerlerimizi hatırlatmak, geçmiş ile gelecek arasında bağ kurabilmek, darbelerin millî iradeye olan baskısını ve halkın haklı direnişini göstermek, gençleri yazma konusunda cesaretlendirmek ve duygularını ortaya koyabilmelerini kolaylaştırmak amacıyla İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Sultanbeyli Belediyesi ve 15 Temmuz Derneği tarafından organize edilen "Dünyanın Mektubu 15 Temmuz Kahramanları İçin Yazılıyor" yarışmasında öğrenciler, 15 Temmuz'un kahramanları için duygu dolu mektuplar yazdı.

Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından 1374 mektup ile başvuru yapıldı. Öğrenciler o gecede şehit ve gazi olan kahramanlar için duygularını satırlara döktü. Lise kategorisinde yarışmaya katılan Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Öğrencisi Fatıma Şanlı Türkiye 2.'si oldu.

Yarışmada öğrencimize danışmanlık yapan Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Dudu Azili'ye ve okul yöneticilerimize teşekkür eder, Türkiye 2.'si olan öğrencimiz Fatıma Şanlı'yı başarılarından dolayı tebrik ederiz.

 

13-01-202313-01-2023

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.