KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Oyunlarla Afete Hazırım” Projesi Cumhuriyet İlkokulunda Başladı

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından düzenlenen İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından desteklenen “Oyunlarla Afetlere Hazırım” projesi başladı.


“Oyunlarla Afete Hazırım” Projesi Cumhuriyet İlkokulunda Başladı

 

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından düzenlenen İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından desteklenen “Oyunlarla Afetlere Hazırım” projesi başladı.

 

Proje kapsamında 16 Kasım 2015 tarihinde saat 10.00’da İl Merkezindeki pilot okulumuz olan Cumhuriyet İlkokulunda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Serhat YILMAZ ’ın sunumuyla proje tanıtımı yapıldı. Proje tanıtımının ardından Cumhuriyet İlkokulumuzun 4. Sınıf öğrencileri Afetlere Hazırım Oyununu oynadı.

 

Kırşehir genelinde 36’sı merkez, 39’u ilçe ilkokulları olmak üzere toplam 75 ilkokulumuzun 4. sınıflarında öğrenim gören 3710 öğrencimizle “Oyunlarla Afetlere Hazırım” projemizi uyguluyoruz.

 

“Oyunlarla Afetlere Hazırım” proje tanıtım programına Vali Yardımcısı Zekai ERDEM, İl Milli Eğitim Müdürü Osman ELMALI,  İl Afet ve Acil Durum Müdürü Metin ALPASLAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Aslan Tekeş, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Erol GÖLBAŞI, 4. Sınıfların Öğretmen ve öğrencileri katıldı.

 

Programda bir konuşma yapan Vali Yardımcımız Zekai ERDEM “İlimiz 1. derece deprem bölgesi olması sebebiyle insanlarımızı afet öncesi bilinçlendirmek bizlerin en önemli görevidir. Bu türlü bilinçlendirme eğitimlerinin küçük yaşlarda oyunlar şeklinde verilmesinin ileriki hayatlarında daha kalıcı olacağına inanıyoruz. Bizlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün koordinesinde Kırşehir merkez ve tüm ilçelerimizde bu eğitimleri oyunlar aracılığıyla vererek öğrencilerimizi afetlere hazırlamaktayız. Projede emeği geçen kurumlarımızı kutluyorum.” dedi.

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.