KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Merkezimizdeki Öğretmenlerimiz Ödüllendirildi

Müdürlüğümüz toplantı salonunda 'Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Merkezi Ödül Töreni' İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN, Şube Müdürümüz Süleyman AYDINOĞLU ve Öğretmenlerimizin katılımıyla yapıldı.
Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Merkezimizdeki Öğretmenlerimiz Ödüllendirildi

  

   Müdürlüğümüz toplantı salonunda 'Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Merkezi Ödül Töreni' İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN, Şube Müdürümüz Süleyman AYDINOĞLU ve öğretmenlerimizin katılımıyla yapıldı.

  Ödül törenin açılış konuşmasında İl Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN "Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından il bazında Ölçme Değerlendirme Merkezlerini 81 ilde 2017 yılı itibari ile kurmaya başlamıştır. Birimimiz 2018 Yılı Ekim ayında kurulmuştur. Kurulduğu tarihten itibaren il geneli eğitim faaliyetleri, genel müdürlüğümüz tarafından hazırlanan sınavların yürütülmesi ve il geneli ortak sınavlar yapılması gibi çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur.

  Bu birimlerin temel amacı örgün eğitim kapsamında öğrencilerin akademik gelişimlerinin izlenebilmesi, öğrenme eksikliklerinin tespit edilmesi ve öğrenci, veli ve eğitimcilere geri bildirim verilmesi olarak planlanmıştır." dedi.

   Şube Müdürümüz Süleyman AYDINOĞLU ise "Birimimizde çalışan ve destek veren öğretmenlerimizin hazırladığı sorular; dil yönünden, anlatım yönünden, bilimsel yönden, etik yönden kontrol edilerek ve bu kontroller sonucunda da ölçme değerlendirme ilkelerine uygun sorularımız hazırlanmaktadır. Nihai hale gelen sorularımız da soru havuzunda toplanmaktadır. Bu sorular da öğretmenlerimizin kullanımına sunulmaktadır. Pandemi sürecinde bakanlık tarafından yayınlanmış sorulardan birimimiz tarafından seçilen sorular ile deneme sınavları oluşturulup müdürlüğümüz sitesinde yayınlanmıştır." dedi.

  Birim sorumlusunca yapılan sunumun ardından, Ölçme Değerlendirme birimimiz de ve ilimiz de soru hazırlamada destek veren öğretmenlerimize Kirşehir Valimiz Sayın İbrahim AKIN tarafından verilen "Başarı Belgeleri" İl Milli Eğitim Müdürümüz tarafından öğretmenlerimize  verildi.

 

 17-08-202117-08-202117-08-202118-08-202118-08-2021

 

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.