KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulların Açılışı Bilgilendirme Mesajı

Okulların Açılışı Bilgilendirme Mesajı

         Kıymetli Velilerimiz,

Okulların açıldığı ilk hafta olan 21-25 Eylül 2020 tarihlerinde sadece 1 (bir) gün okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda uyum programı, yüz yüze eğitim şeklinde gerçekleştirilecektir. Okulun fiziki şartları da dikkate alınarak ihtiyaç duyulması halinde, sosyal mesafe kuralına uygun şekilde şubedeki öğrenciler gruplara bölünerek yüz yüze eğitim yapılacaktır. Sınıf mevcudunun bölünmesiyle ortaya çıkan grupların okula gelecekleri günler birbirinden farklı olacaktır (Pazartesi ve Salı günleri).

            Uyum haftasından sonraki 28 Eylül-2 Ekim 2020 tarihlerini kapsayan hafta ve devamında okul öncesi eğitim kurumlarında ve ilkokul 1'inci sınıflarda haftada 2 (iki) gün yüz yüze eğitim yoluyla dersler işlenecektir. İhtiyaç duyulması halinde, sosyal mesafe kuralına uygun şekilde şubedeki öğrenciler gruplara ayrılarak birinci grup öğrenciler pazartesi ve salı günü, ikinci grup öğrenciler perşembe ve cuma günleri okula geleceklerdir. Çarşamba günü ve hafta sonu günler okulun dezenfeksiyon işlemleri yapılacaktır. Ders saatleri arasında onar dakikalık dinlenme süresi verilecek olup okul müdürlükleri tarafından teneffüs saatlerinde öğrenciler arasındaki sosyal mesafenin korunması için nöbet görevi de dâhil olmak üzere gerekli planlamalar yapılacaktır. Ayrıca Covid-19 salgını ile ilgili hijyen tedbirleri okul müdürlüklerimiz tarafından eksiksiz ve zamanında alınmış olup; okullarımız yüz yüze eğitime hazır hale getirilmiştir.

Fatih Projesi kapsamında Fiber altyapısı bulunan 30 tanesi İl merkezinde, 20 tanesi ilçelerde olmak üzere toplam 50 okulumuz EBA DESTEK NOKTASI olarak belirlenmiştir.

Ayrıca Z kütüphanesi bulunan, bilişim teknolojileri laboratuarı bulunan bütün okul/kurumlarımız ile imkanlar ölçüsünde diğer okullarımız EBA erişiminde sorun yaşayan öğrencilerimiz için EBA DESTEK NOKTASI olarak faaliyet gösterecektir. EBA  erişiminde sorun yaşayan öğrencilerimiz EBA Destek Noktalarına ya da kendilerine en yakın okula giderek EBA erişimi sağlayabileceklerdir.

Köylerimizde ikamet eden ve EBA erişimine imkan bulamayan öğrencilerimiz için ise Gezici EBA Destek Noktası oluşturularak Müdürlüğümüz tarafından bütün öğrencilerimizin EBA portalına erişimi hedeflenmiştir.  

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

21-09-202021-09-202021-09-2020

 

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.