KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü Kutlandı.

Milletçe öğretmenlere verdiğimiz değerin ifadesi olarak kutlanan “Öğretmenler Günü”  ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen programla kutlandı. 
Öğretmenler Günü Kutlandı.

Öğretmenler Günü Kutlandı.

Milletçe öğretmenlere verdiğimiz değerin ifadesi olarak kutlanan “Öğretmenler Günü”  ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen programla kutlandı.

Anıt Meydanında çelenk sunma töreni ile başlayan programda, Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Çelenk törenine; Kırşehir Milletvekili Sayın Salih Çetinkaya, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, İl Milli Eğitim Müdürümüz, Emekli öğretmenler, Eğitim Denetmenleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, STK Temsilcileri, Eğitim Denetmenleri, Resmi okul-Kurum Müdürleri ve Yardımcıları, Bütün okul Yöneticileri ve aday öğretmenler katıldı. Gerçekleşen Çelenk Sunma Töreni; Saygı duruşu ve istiklal marşı ile devam etti ve programın devamı için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonuna geçildi. 

Kültür Merkezinde düzenlenen programa Valimiz Sayın Necati Şentürk, Milletvekilimiz Salih Çetinkaya, Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesinin ardından, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı yatığı açılış konuşmasında; “Varlıklarda zafer çeşit çeşittir. Meyve ağacın, kokmak gülün, ötmek bülbülün, uçmak kuşun,  petek de arının zaferidir. Hammaddesi yaratılanların en güzeli  olan genç beyinleri sevgiyle, şefkatle, ilimle irfanla faziletle yoğurup şekillendirmek suretiyle burcu burcu vatan, bayrak kokan yediveren gül gibi itina ile yetiştirmek ve iyi bir vatandaş yapmak da öğretmenin en büyük zaferidir.

    Ne mutlu o öğretmenlere ki cehalet, atalet, sefalet ve her türlü kötü duygu ve düşünceye karşı yaptığı savaşın neticesinde zafer kazanma bahtiyarlığını yaşayacaklardır.” dedi.

İl Müdürümüz Osman Elmalı’nın konuşmasında sonra Milletvekilimiz Sayın Salih Çetinkaya bir konuşma yaptı.

Programda bir konuşma yapan Valimiz Sayın Necati Şentürk, öğretmenliğin bir umut, üretme ve paylaşma mesleği olduğunu söyledi.

 

Öğretmenliğin bir sanat olduğunu belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk, "Öğretmenlik fedakarlık isteyen kutsal bir meslektir. Bizim toplumumuzda öğretmenliğin çok farklı bir yeri vardır. Öğretmenlerimizi hiç unutmayız, hayatın her aşamasında onları saygıyla hatırlarız.” Dedi.

 

Aday Öğretmenler adına Vali Mithat Saylam Ortaokulu İngilizce öğretmeni  Dilek Yılmaz’ın konuşmasının ardından adaylığı kalkan öğretmenler yemin ettiler.

Daha sonra Valimiz Sayın Necati Şentürk, eğitim-öğretim teşkilatına uzun yıllar hizmet eden Ömer Zengin´e Hizmet Şeref Belgesi verdi.

 

 

 Son olarak, İlimiz Neşet Ertaş Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Öğretmenleri Hülya Mürüvvet Bayram ve Bülent Bayram yönetimindeki öğrenciler tarafından Öğretmen Marşı ve çeşitli marşlar seslendirilerek yine aynı okul öğrencileri tarafından gerçekleştirilen türkü dinletisinin ardından tören sona ermiştir.

24-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-2015

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.