KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü Kutlandı.

Milletçe öğretmenlere verdiğimiz değerin ifadesi olarak kutlanan Öğretmenler Günü ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen programla kutlandı.
Öğretmenler Günü Kutlandı.

Öğretmenler Günü Kutlandı.

Milletçe öğretmenlere verdiğimiz değerin ifadesi olarak kutlanan Öğretmenler Günü ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen programla kutlandı.

Valilik Ek Hizmet Binasında bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başlayan programda, Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Çelenk törenine; İl Milli Eğitim Müdürümüz, Emekli öğretmenler, Maarif Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Maarif Müfettişleri, Resmi okul-Kurum Müdürleri ve Yardımcıları, Bütün okul yöneticileri ve aday öğretmenler katıldı. Gerçekleşen Çelenk Sunma Töreni; Saygı duruşu ve istiklal marşı ile devam etti ve programın devamı için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü salonuna geçildi. 

Kültür Müdürlüğü Toplantı salonunda devam eden programa, Sayın Valimiz Necati Şentürk, Kırşehir Protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesinin ardından, açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı’nın yaptığı program; Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin konuşması, aday Öğretmen Kadriye Ceylan’ın konuşması, Adaylığı kalkan öğretmenlerin Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat öğretmeni Figen Şimşek yönetiminde yemin etmeleri, Emekli Öğretmenler adına emekli öğretmen Ayşe Köksal’ın konuşması ve Sayın Valimiz Necati Şentürk’ün konuşmaları ile devam ederek, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle emekli öğretmenlerimize hizmet şeref belgesi verildi.

Sayın Valimiz tarafından verilen şeref belgelerinin ardından, İlimiz Neşet Ertaş Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Öğretmenleri Hülya Mürüvvet Bayram ve Bülent Bayram yönetimindeki öğrenciler tarafından Öğretmen Marşı ve çeşitli marşlar seslendirilerek yine aynı okul öğrencileri tarafından gerçekleştirilen türkü dinletisinin ardından tören sona ermiştir.

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.