KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen ve Yönetici Yetiştirme Politikaları Konulu Konferans Düzenlendi

Öğretmen ve Yönetici Yetiştirme Politikaları Konulu Konferans Düzenlendi

İlimiz eğitim kalitesinin daha da arttırılması amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürümüz Sayın Cevdet Vural tarafından, Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Muharrem Ertaş Salonunda "Öğretmen ve Yönetici Yetiştirme Politikaları" konulu konferans verildi.

Kırşehir'li Eğitimciler Derneği tarafından organize edilen konferansa Valimiz Sayın İbrahim Akın, Kırşehir'li Eğitimciler Derneği Başkanı Prof. Dr. Recep Kılıç, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Konferansın açılışında bir konuşma yaparak ilimizdeki eğitimin durumunu değerlendiren Valimiz Sayın İbrahim Akın, "Kırşehir'in eğitim alanında sağladığı başarının şehrimize değer kattığını söyledi.

Sağlanan başarının devamı için ilin yöneticileri olarak okul binalarını yenileyemeye, teknolojik araç ve gereçleri yenilemek için gayret gösterdiklerini belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın; "Son 20 yılda ilimizdeki okullarımızın yüzde 75'i yenilendi. Öğrencilerimiz son derece modern, ferah ve elverişli binalarda eğitim alıyorlar. Derslik ve öğretmen başına düşen öğrenci sayısı itibarıyla ülkemiz ortalamasına göre çok daha iyi konumdayız. Son zamanlarda yaşadığımız pandemi sürecinde öğrencilerimizin olumsuz etkilenmemesi için gereken tedbirleri aldık. Değerli öğretmenlerimizin destekleri ile ilimizin eğitim seviyesini bulunduğu noktadan daha üst noktalara taşıyacağımıza inanıyoruz. Bugün 'Kırşehir Eğitimde Marka Kent' diyebiliyorsak bu başarıda siz idarecilerin ve öğretmenlerimizin büyük katkısı vardır. " dedi.

Ankara'da faaliyet gösteren Kırşehirli Eğitimciler Derneğinin düzenlediği programda öğretmen ve yönetici yetiştirme politikaları ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığımızın görüşleri doğrultusunda Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürümüz Sayın Cevdet Vural'ın bilgiler aktaracağını ifade eden Valimiz Sayın İbrahim Akın, "Sayın Genel Müdürümüze ve dernek başkanımız Sayın Prof. Dr. Recep Kılıç'a teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Kırşehirli Eğitimciler Derneği Başkanı Recep Kılıç'ın da bir konuşma yaptığı programda Öğretmen ve Yönetici Yetiştirme Politikaları konulularında bilgilendirme amaçlı bir sunum yapan Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürümüz Sayın Cevdet Vural; "Eğitimdeki başarısıyla övündüğümüz Kırşehir'de siz değerli eğitimcilerimizle bir arada bulunmaktan duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Tüm paydaşların ortak çalışması ve gayretiyle Kırşehir'in eğitim kalitesinin daha üst seviyelere çıkacağına inanıyorum. Eğitimde başarılı olan bir il olan Kırşehir'de eğitimci olmaktan dolayı kendinizi şanslı hissetmelisiniz." dedi.

"Öğretmen ve Yönetici Yetiştirme Politikaları" konulu konferans, öğretmenler tarafından yönlendirilen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

 

24-03-202224-03-202224-03-202224-03-202224-03-202224-03-202224-03-202224-03-2022

 

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.