KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenci Velilerine Aile Eğitimi Programı (0-18 Yaş) Duyurusu

ÖĞRENCİ VELİLERİNE   AİLE EĞİTİMİ PROGRAMI (0-18 YAŞ) DUYURUSU
Öğrenci Velilerine Aile Eğitimi Programı (0-18 Yaş) Duyurusu

ÖĞRENCİ VELİLERİNE

AİLE EĞİTİMİ PROGRAMI (0-18 YAŞ) DUYURUSU

             Aile, gerek birey gerekse toplum için en temel unsurdur. Ailenin toplum içerisindeki temel işlevlerini yerine getirmesi açısından yaşadığı pek çok sıkıntıya rağmen temelde değişmeyen tek şey, ailenin çocuğun hayatının merkezinde olduğu ve olumlu yada olumsuz, çocuğun hayatına yön verdiği gerçeğidir.  Toplumun temelini oluşturan ailenin değişen sosyal ve kültürel şartlarda çocuk gelişimi ve eğitimi, etkili ebeveynlik becerileri gibi birçok konuda aile eğitimi programları ile desteklenmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Aile Eğitimlerine ilişkin araştırmalar; çocuklara yapılan yatırımların toplumsal faydaya dönüştüğünü, bireysel ve toplumsal kalkınmaya destek sağladığını, aile içi iletişimi ve etkileşimi güçlendirdiğini, şiddet, cinsiyet ayrımcılığı, ihmal ve istismarı önlediğini, çocukların okula devamının ve başarısının artmasına büyük katkı sağladığını göstermektedir. 

 

          Bu kapsamda çocukların doğal eğiticisi olan anne ve babaların bilinçli ve sistemli bir şekilde eğitim sürecine katılmalarını sağlamak amacıyla (0-18 Yaş) Aile Eğitimi Programlarının ve Kurslarının yaygınlaştırılması için Okul Müdürlükleri ile Halk Eğitim Müdürlükleri tarafından öğrenci velilerinin bu konuda bilgilendirilmeleri gerekmektedir.

Yenice Mahallesi 182. Sokak No2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 213 45 42 /// 213 20 78 ////// Faks (386) 213 10 03 / / / / (eposta) kirsehirmem meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.