KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ile Ahiler Kalkınma Ajansı arasında "Kırşehir Mesleki Eğitim ve Kaynakçılık Odaklı Kalkınma ve İşbirliği Projesi" Protokolü İmzalandı

Müdürlüğümüz ile Ahiler Kalkınma Ajansı arasında

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında hazırlanan "Kırşehir Mesleki Eğitim ve Kaynakçılık Odaklı Kalkınma ve İşbirliği Projesi" ajans tarafından kabul edildi.

Kırşehir Badem Pınarı Mesleki Eğitim Merkezinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Ahiler Kalkınma Ajansı arasında imzalanan "Kırşehir Mesleki Eğitim ve Kaynakçılık Odaklı Kalkınma ve İşbirliği Projesi" protokolü kapsamında düzenlenen imza törenine Valimiz Sayın H. Mete Buhara, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Bekir Varol, mesleki eğitim merkezi idareci, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Proje kapsamında; yapılan işgücü piyasası incelemelerinde ihtiyaç durumu ortaya çıkan kaynakçılık konusunda, Kırşehir'de örgün ve yaygın eğitim kapsamındaki öğrenciler/kursiyerler ile meslek edinmek isteyenlerin kaynakçı olabilmelerine imkân sunacak kaynak atölyesi kurulacaktır.

Katılımcıların teorik ve pratik eğitimler ile sertifikalandırılarak, alanlarında uzman ve iş bulma potansiyeli yüksek ara eleman olmaları sağlanacaktır.

Kırşehir Badem Pınarı Mesleki Eğitim Merkezinde bir atölye projeye tahsis edilecek ve burada alanında uzman olan meslek dersleri öğretmenleri ile sanayi esnafından oluşan usta öğreticiler gereken eğitimleri verecektir.

Proje tamamlandığında Kırşehir genelinde bir yıl içerisinde 100 personelin istihdam edileceği öngörülmektedir.

 

04-07-202304-07-202304-07-202304-07-2023

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.