KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Minik Öğrencilerden Büyük Kampanya

Ekmeğimi Yemenli Kardeşlerimle Paylaşıyorum Kampanyası”na, ekmek israfının önüne geçilmesini amaçlayan ve bir e-Twinning projesi olan ‘Sepetimde Ekmek Var’ projeleri ile destek veren, aynı zamanda “İsraf Azalıyor, Kırşehir Kazanıyor” sloganıyla projelerini yürüten Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri ilk olarak İl Müdürümüz Sayın Şevket Karadeniz’i ziyaret ettiler.
Minik Öğrencilerden Büyük Kampanya

Minik Öğrencilerden Büyük Kampanya

“Ekmeğimi Yemenli Kardeşlerimle Paylaşıyorum Kampanyası”na, ekmek israfının önüne geçilmesini amaçlayan ve bir e-Twinning projesi olan ‘Sepetimde Ekmek Var’ projeleri ile destek veren, aynı zamanda “İsraf Azalıyor, Kırşehir Kazanıyor” sloganıyla projelerini yürüten Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri ilk olarak İl Müdürümüz Sayın Şevket Karadeniz’i ziyaret ettiler.

Okul Müdürü Selçuk Kaygısız, Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Ferda Çanta, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin de katıldığı ziyaret esnasında konuşan İl Müdürümüz Karadeniz, “ yaşları küçük ama yaptıkları büyük ve anlamlı kampanyalarından dolayı başta okul idarecileri, öğretmen, velileri ve Anaokulu öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Böyle kampanyalarda bizler her zaman öğrencilerimizin yanında oluruz ve elimizden gelen gayreti gösteririz” dedi.

Müdürlüğümüz ziyaretinin ardından İl Müdürümüz Şevket Karadeniz başkanlığındaki heyet Valimiz Sayın İbrahim Akın’ı ziyaret ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Şevket Karadeniz, Okul Müdürü Selçuk Kaygısız, Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Ferda Çanta, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin de katıldığı ziyaret esnasında konuşan Valimiz Sayın İbrahim Akın, öğrencilerin küçük yaşta yardım kampanyasına dâhil olmalarının çocuklardaki yardımlaşma duygusunun gelişmesine önemli katkı sağlayacağını söyledi.

Millet olarak israf yapmamaya ne kadar dikkat etsek de ekmekte yapılan israfın bir türlü durdurulamadığını belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Yemen’de yaşanan iç karışıklıklar nedeniyle büyük çoğunluğunu çocukların oluşturduğu binlerce Yemenli açlıkla karşı karşıya kalmıştır. Bu kapsamda anasınıfı öğrencilerinin destek verdiği “Ekmeğimi Yemenli Kardeşlerimle Paylaşıyorum Kampanyası” Yemen’deki çocuklarımızın ihtiyaçlarını bir nebze olsun gidermesi açısından son derece önemlidir. Kampanya boyunca ailelerimiz ekmeklerini ihtiyaçları kadar alacak, çocuklarımız da ihtiyaç fazlası ekmek parasını kumbaraya atacak ve biriken parayı da Yemen’deki kardeşlerine göndereceklerdir.
Bu vesileyle, sizlerin ekmek israfına yönelik yaptığı bu tür projeler, ekmek israfının azaltılmasında önemli rol oynayacaktır. Ekmek israfının önüne geçilmesi için yürütülen çalışmalar, özellikle çocuklarımıza bu bilincin aşılanması açısından çok önemli ve anlamlıdır. Ekmek israfının önüne geçilmesi maksadıyla başlatılan bu tür kampanyalar, ihtiyacımız kadar ekmek alınması ya da bayatlayan ekmeği nasıl değerlendirmemiz gerektiğine de dikkat çekiyor.

Bu projede asıl amaç, öğrencilerimizin yardımlaşma bilincini kazanmasını sağlayarak okulda veya günlük hayatlarında, onlarda bu konuya dair farkındalık oluşturmaktır. İnanıyorum ki bu proje ile öğrencilerimizde tasarruf bilinci gelişecek, gereksiz harcamanın önüne geçilecek ve toplumumuz israf konusunda daha duyarlı hale gelecektir. Böylesine anlamlı bir kampanyanın başlamasında emeği geçenleri kutluyorum.” dedi.

Anasınıfı öğrencilerinin Sayın Valimize ekmek israfı ile ilgili çeşitli sorular sorarak röportaj yaptıkları ziyaret, Sayın Valimizin öğrencilerle yakından ilgilenerek sohbet etmesi ile sona erdi.

21-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-201821-12-2018

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.