KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi

Meslek  Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle  Buluşuyor Projesi

 

       MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü; Sosyal  Sorumluluk Projeleri kapsamında, ülkemiz genelinde uygulanmaya başlanan Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi ilimiz Merkez ve ilçelerinde de uygulanmaya başlanmıştır.

 

 Projenin amacı: Meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilerin; öğretmenleri ile birlikte okulun bulunduğu mahallede , ilçede veya il içinde tespit edilen belirli sayıda ihtiyaç sahibi durumdaki kişilerin evlerinde küçük bakım ve onarım yapılması, evlerinde bulunan kullanılmayan veya eskimiş durumda olan eşyaların tamir ya da küçük onarımının yapılması; İhtiyaç sahibi kişilerin hayatlarını kolaylaştıracak konularda bilgi verilmesi ya da bu kişilere yardım edilmesi, onları sevindirecek, mutlu edecek maddi ve manevi dokunuşların imkanlar dahilinde gerçekleştirilmesidir.

 

 İlimiz Merkezde bulunan meslek lisesi öğrencileri bu kapsamda; ev temizliğinden tutun da bahçe bakımına , yemek yapmaktan kitap okumaya , cilt bakımına ; sobalı evde yaşayan ihtiyaç sahiplerinin soba-baca temizliğinden evde kullanılan aletlerin güvenli kullanımı hakkında bilgilendirmeye ve güvenlik önlemleri hakkında bilgi verilmesine kadar pek çok konuda ihtiyaç sahibi ailelere ve kimsesiz yaşlılara yardım ellerini  uzatacaklardır.

 

      Tabi ki bunların hepsi belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi aileler ve kimsesiz yaşlılara yapılacaktır. Bu projeyle meslek lisesi öğrencilerimiz halkla dayanışma, yardımlaşma içerisinde olacaktır. Halk- öğrenci iletişimi güçlenecektir. Yapılacak şeyler küçük gibi görünse de belki mutluluk atladığımız küçük şeylerde saklıdır.

 

Bu proje Kapsamında yapılacak çalışmalar Meslek Liselerimizin Web sayfasında yayımlanmaktadır.

 

İlimiz Merkezde Faaliyet Gösteren Meslek Liseleri İnternet Sayfaları      :

1-) Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

2-) Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

3-) Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

4-) İMKB 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

5-) Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

6-) Mesleki Eğitim Merkezi

Yenice Mahallesi 182. Sokak No2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 213 45 42 /// 213 20 78 ////// Faks (386) 213 10 03 / / / / (eposta) kirsehirmem meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.