Liselerde Bilim Uygulamaları Programı Düzenlendi
![Liselerde Bilim Uygulamaları Programı Düzenlendi](/meb_iys_dosyalar/2024_05/16140040_4.jpg)
Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü fen liseleri ve merkezi sınavla öğrenci alan Anadolu liselerindeki öğrencilerde; bilimsel toplantılar yoluyla bilim, teknoloji, çevre, ekonomi, eğitim, değerler, coğrafya, tarih, kültür, edebiyat, sanat, ekonomi, hukuk, politika vb. alanlarda farkındalığın oluşturulması ve bilimsel düşünme, araştırma yapma, rapor hazırlama, kendini ifade etme, sunum yapma gibi akademik alanlara yönelik çalışmalara altyapı oluşturabilecek becerilerin geliştirilmesi hedeflenmektedir.
Bu amaca yönelik olarak öğrencilere ulusal ve uluslararası ölçütlerde bilgi, beceri, tutum ve davranışın kazandırılması için Ortaöğretim Genel Müdürlüğü fen liseleri ve merkezi sınavla öğrenci alan Anadolu liselerinde "Liselerde Bilim Uygulamaları Programı"nı hayata geçirdi.
Bu kapasamda ilimizde Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi koordinatörlüğünde Liselerde Bilim Uygulamaları Programı düzenlendi. Düzenlenen programa İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Yüksel Yılmaz, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Programda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinden Doç. Dr. Okan Kuzu matematik eğitiminde teknoloji kullanımı, Doç. Dr. Mustafa Sırakaya artırılmış gerçeklik ve Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Yalçınkaya geleceğin teknolojileri ve siber güvenlik konularında öğrencilere sunum yaptılar.