KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" Kapsamında, Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi'nde Kütüphane Açılışı Gerçekleştirildi"Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" kapsamında, Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi'nde oluşturulan kütüphanenin açılışı Valimiz Sayın İbrahim Akın tarafından gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Sayın Emine Erdoğan himayelerinde, Millî Eğitim Bakanlığı'nca hazırlanan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" kapsamında Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesinde hayırsever Bekir Onur Gökbayrak'ın katkılarıyla oluşturulan kütüphanenin açılışı Valimiz Sayın İbrahim Akın tarafından gerçekleştirildi.

Kütüphane açılışına Valimiz Sayın İbrahim Akın'ın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Alpaslan, Okul Müdürü Ali Demir ve hayırseverin annesi Fatma Gökbayrak'ta katıldı.  Program sırasında konuşma yapan Valimiz Sayın İbrahim Akın, "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" kapsamında ilimizde 30 okulda kütüphane imkânlarının iyileştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Hayırseverlerimiz tarafından eğitime sağlanan katkıları çok önemsediklerini belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşleri Sayın Emine Erdoğan hanımefendi himayelerinde, Millî Eğitim Bakanlığı'nca hazırlanan, Kültür ve Turizm Bakanlığımızca da desteklenen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" kapsamında ülkemizdeki bütün okullarımızda kütüphane oluşturulması, mevcut kütüphanelerin de kitap sayılarının artırılması hedeflenmiştir. Bu kapsamda, ilimizde de kütüphanesi olmayan okullarımızın kütüphaneye kavuşturulması, mevcut kütüphanelerin de iyileştirilmesine yönelik çalışmalara başlanılmıştır. Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi'nden 1996 yılında mezun olan ve şu anda yurt dışında yaşayan hayırsever Bekir Onur Gökbayrak isimli hemşerimiz okulumuzda bu kütüphaneyi oluşturulmasını sağlamıştır. Kendisine bu duyarlı davranışından ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin kitapla buluşacağı, en doğru bilgilere ulaşacağı, kendilerini geliştirmesine önemli katkılar sunacak olan kütüphanenin hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Açılışı gerçekleştirilen kütüphanede ders çalışan öğrencilerle sohbet eden Sayın Valimizin programı, öğretmenlerle yaptığı görüşme ile sona erdi.

10-11-202110-11-202110-11-202110-11-2021

 

 

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.