KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kutlu Doğum Çoşkusu, Cacabey Meydanına Sığmadı

  Kutlu Doğum Haftası, İlimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Cacabey Meydanında düzenlenen Kutlu Doğum programına binlerce Kırşehirli katıldı.  
Kutlu Doğum Çoşkusu, Cacabey Meydanına Sığmadı

Kutlu Doğum Çoşkusu, Cacabey Meydanına Sığmadı

 

Kutlu Doğum Haftası, İlimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Cacabey Meydanında düzenlenen Kutlu Doğum programına binlerce Kırşehirli katıldı.

 

İl Müftüsü Mehmet Şahin başkanlığındaki heyetin Valimiz Sayın Necati Şentürk’ü ziyaret etmesi ile başlayan etkinlikler, Ahi Külliyesinde “Mukaddes Emanetler Resim Sergisi Açılışı” ve Ahi Sokağı’nda “Kuran Kurslarının Kermes Açılışları ile devam etti.

 

Valimiz Sayın Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, İl Müftüsü Mehmet Şahin’in katılımı ile Terme Caddesi boyunca gerçekleştirilen yürüyüş sırasında esnaflara gül ve Peygamberimizin Hayatını anlatan kitap dağıtıldı.

 

Katılımcılara Kutlu Doğum pilavının ikram edilmesinin ardından Cacabey Meydanında düzenlenen Kutlu Doğum Programında, düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

Defne Kılıçözlü Anaokulu öğrencileri ve Kırşehir Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin yapmış oldukları sunumlar, Programa katılan protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

 

  Cacabey Meydanını dolduran yaklaşık 10 bin kişiye hitap eden Valimiz Sayın Necati Şentürk, Kutlu Doğum etkinliklerinin düzenlenmesindeki amacın Sevgili Peygamberimizi daha iyi anlayarak onun yolunda gitmek olduğunu söyledi.

 

Bu sene, Kutlu Doğum Haftasının “Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” temasıyla kutlandığını belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk; “Haftayı kutlamaktaki maksadımız, Peygamber Efendimizi anlamak ve onun yolundan gitmektir. Bütün kâinatın örnek aldığı bir insanı kendimize örnek almaktır. Onu bütün yönleriyle örnek alsak, onun yaşadığı gibi yaşasak tüm dünya güzelleşir. Sevgili Peygamberimizi sevgiyle, aşkla anmak lazım ki hayatımıza yön versin. Sevgili Peygamberimizin nasihatlerine sığınarak evrensel mesajlarını uyguladığımız takdirde iki dünyada da mutlu ve huzurlu olacağımızdan şüphe yoktur. Bütün insanlığa hidayet vesilesi olarak gönderilmiş olan iki cihan serverinin getirdiği ilahi mesajların, bugünkü dünya meselelerinin çözümüne çare olacağına inanıyorum. Bu meydanı dolduran siz değerli Kırşehirlilerin ve bütün İslam âleminin Kutlu Doğum Haftasını tebrik ediyorum.” dedi.

 

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve İl Müftüsü Mehmet Şahin’in yaptığı konuşmaların takiben, Mısırlı Hafızlar Ahmet Naina ve Mahmut Tuhi’nin okudukları Kuran-ı Kerim’in ardından  Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun konferansı ile program devam etti.

 

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun Peygamberimizin hayatından örnekler sunduğu programa, Valimiz Sayın Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ağır Ceza Reisi Burhanettin Öksüm, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, POMEM Müdürü Kasım Varol, İl Genel Meclis Başkanı Şuayip Soysal, İl Müftüsü Mehmet Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, il protokolü, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ile sayısı 10 bini bulan vatandaş katıldı.

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.