KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kırşehir E-Twınnıng Projeleri Kalite Etiketleri Açıklandı

Kırşehir E-Twınnıng Projeleri Kalite Etiketleri Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi, eTwinning platformunda bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa´da okul işbirliğini teşvik etmektedir. Avrupa Kalite Etiketi, Ulusal Kalite Etiketi alan okullar için ikinci bir başarı işaretidir ve Ekim 2012’den itibaren, belli özelliklere sahip bir projede yer alan okullara Merkezi Destek Servisi tarafından verilmektedir. Bir projenin Avrupa Kalite Etiketi alabilmesi için bir tarama sürecinden sonra, projeler en az iki Ulusal Destek Servisi tarafından Avrupa Kalite Etiketi için önerilmektedir. En az iki ortağın daha önce Ulusal Kalite Etiketini almış olması gerekmektedir. Avrupa Kalite Etiketi, yılda sadece bir defa verilmektedir.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında eTwinning Kalite ödülünü kazanan okullarımız  aşağıdaki okullarımız Bakanlığımızca duyurulmuştur.

 

E-TWINNING AVRUPA KALİTE ETİKETİ ÖDÜLÜ

 

 OKUL:   Kırşehir Yusuf Demir Bilim ve Sanat Merkezi

PROJE ADI:  Teaching Maths Through Games Using Multiple Intelligences

SORUMLU ÖĞRT.: Özlem AKIN

 

OKUL:   Kırşehir 30 Ağustos Zafer İlkokulu

PROJE ADI:  Let`s Improve - Chess in School

SORUMLU ÖĞRT.: Mehmet KART

E-TWINNING ULUSAL KALİTE ETİKETİ ÖDÜLÜ

OKUL:   Aşıkpaşa Ortaokulu

PROJE ADI:  Çemberimde Gül Oya

 

SORUMLU ÖĞRT.: Pelin VAHAPOGLU

Yenice Mahallesi 182. Sokak No2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 213 45 42 /// 213 20 78 ////// Faks (386) 213 10 03 / / / / (eposta) kirsehirmem meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.