KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat Projesi" Kapsamında Toplantı Yapıldı

Valiliğimizce yürütülen ve Ahiler Kalkınma Ajansının Sosyal Destek Projeleri çerçevesinde desteklenen "Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat Projesi" kapsamında toplantı düzenlendi.


"Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat Projesi" Kapsamında Toplantı Yapıldı

Valiliğimizce yürütülen ve Ahiler Kalkınma Ajansının Sosyal Destek Projeleri çerçevesinde desteklenen "Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat Projesi" kapsamında toplantı düzenlendi.

 


          Proje toplantısına, Valimiz Sayın Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk´ün yanı sıra Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ağır Ceza Reisi Burhanettin Öksüm, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Vali Yardımcılarımız, İl Emniyet Müdürü, İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Elmalı ve projeye paydaş kurumların amirleri ile proje kapsamındaki bayanlar katıldı.
 
          Programda bir konuşma yapan Valimiz Sayın Necati Şentürk, Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat Projesinin asıl amacının hem kadınlara hem de çocuklara yönelik şiddeti doğuran sebeplerin ortadan kaldırılması olduğunu söyledi.
 
          Projenin, son yıllarda artan kadına karşı şiddetin önlenmesi ve çocukların suçtan korunmasına yönelik olarak hazırlandığını belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk, "Şiddet yaşandıktan sonra alınan tedbirlerden ziyade, şiddeti doğuran sebepleri bulup ortadan kaldırmak daha anlamlıdır. Çiçekler bile sevgiyle, şefkatle büyürken çocuklarımız bu duygulardan mahrum edilmemelidir. Anne-babası ayrı olan çocuklarımız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız bünyesinde himaye ediliyor. Bir çocuğun devletimize maliyeti yaklaşık 3 bin TL. Yine muhtaç hanımlarımıza aylıklar veriliyor, engelli çocuklarımıza evde bakım ücreti veriliyor. Bunlar devletimizin sosyal devlet olduğunun kanıtıdır. Toplumda da bize düşen görev, eşinden ayrılmış ve muhtaç olan kadınlarımıza destek olmaktır. Ayrıca, muhtaç kadınlarımıza iş imkanı sağlamak gerekiyordu. Devletimiz, bu sene  Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde, kadınlarımıza istihdam imkanı sağladı." dedi.
 
              Aile içerisinde eşler birbirine karşı saygılı ve anlayışlı olmaları gerektiğini ifade eden Valimiz Sayın Necati Şentürk konuşmasına şöyle devam etti.
 
             Anlayıştan ve sabırdan huzurlu ve mutlu bir aile ortaya çıkar. Ayrılıklardan en çok zarar gören çocuklardır. Anne-babası ayrı olan çocukların istikbali zarar görüyor, hayalleri yıkılıyor. Aile birliğinin devamı için eşler arasında sabır mutlaka olmalıdır. Projede emeği olan herkese teşekkür ediyorum." dedi.
 
            İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü´nün paydaş olduğu ve İl Jandarma Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Müftülüğü´nün destek verdiği proje kapsamında düzenlenen program, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir´in proje hakkında verdiği bilgiler ile sona erdi.

10-12-201510-12-201510-12-201510-12-201510-12-201510-12-201510-12-2015

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.