KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde 'Okulum Temiz' Sertifika Töreni Yapıldı.

İlimizde 'Okulum Temiz' Sertifika Töreni Yapıldı.

       Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştır.

      Başvuru öncesi okullarımız tarafından, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin sürdürülmesi amacıyla klavuzda belirtilen işlem basamaklarının tam olarak yerine getirilmesi gerekmektedir.

       Mevcut şartlarını yerine getiren okullarımız, program yetkilileri ve İşyeri  Sağlığı ve Güvenliği Ekibi tarafından saha taraması yapılarak yerinde denetimler gerçekleştirilmiştir. Yapılan kontrol sonrası şartları uygun görülen kurumlarımızın "Okulum Temiz" sertifikası ile  belgelendirilmesi uygun görülmüştür.

      Tüm bu çalışmalar sonucunda  ilimizde bulunan 192 okuldan 184 okul başvuru yapmış bulunmaktadır. Bu müracaatlar  içerisinden 107 okul ve kurumun başvuruları  onaylanmış ve  % 96 lık başvuru  oranı  sağlanmıştır.  Bugün itibariyle başvuruları  onaylanan 107 okul ve kurumumuzdan 23'ü Okulum Temiz Belgesi almaya hak kazanmıştır.

     Kırşehir  Öğretmen evinde yapılan toplu sertifika töreninde, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şevket KARADENİZ ve Müdür Yardımcımız Hakan GÜRİÇİN tarafından okul müdürlerine sertifikaları dağıtılmıştır.

Okulum  Temiz  Belgesi  Almaya  Hak  Kazanan  Okullarımız  Şunlardır.

           *24 Aralık Atatürk İlkokulu

*Aşıkpaşa İlkokulu 

*Fatoş Çetin Anaokulu

*Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu   

*Cumhuriyet Ortaokulu 

*Defne Kılıçözlü Anaokulu

*Ş.Ömer Halis Demir İlkokulu ve İmamhatip Ortaokulu

*H. İhsan Yeşilli Özel Eğitim Anaokulu

*Cumhuriyet İlkokulu

*Süleyman Türkmani İlkokulu

*Vahide-Hüseyin Karahan Uygulama Okulu

*Muharrem Sayan İlkokulu  ve Ortaokulu

*Hürriyet  İlkokulu

*Zernişan Vakkas Yaşar İlkokulu

*Necatibey  İlkokulu ve Ortaokulu

*Öğretmen Bedia Köksal Güler İlkokulu

*Dr. Meral Kılıçözlü Anaokulu 

15-10-202015-10-202015-10-2020

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.