İlimiz Meslek Liseleri Genç Ahiler Şed Kuşanma ve Diploma Töreni Yapıldı
![İlimiz Meslek Liseleri Genç Ahiler Şed Kuşanma ve Diploma Töreni Yapıldı](/meb_iys_dosyalar/2024_06/13160330_6.jpg)
"Geleneksel Şed Kuşanma Töreni" İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Kırşehir Neşet Kültür Sanat Merkezi Aşık Said Salonunda yapıldı.
2023-2024 eğitim ve öğretim yılı Kırşehir Meslek Liseli Genç Ahiler'inin Şed Kuşanma ve diploma töreninde konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen, Ahilik kültürü ile yetişen ve mezun olan öğrencilerimize yeni hayatlarında başarılar diledi.
Ney dinletisi ve video sunumu ile devam eden programda Badem Pınarı Mesleki Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen tiyatro gösterimi ve Meslek Liseli Genç Ahiler'inin Şed Kuşanması, diplomalarının takdim edilmesi ile devam etti.
Düzenlenen program, Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Ahi Şerbeti ve Ahi Helvası ikramının yapılması ile son buldu.