KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Şevket Karadeniz Başkanlığında, “Eğitimde İyi Örnekler Paylaşım Toplantıları” Gerçekleştirildi.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılı hazırlıkları çerçevesinde okullarımızın iyi uygulamalarını tanıttıkları “BİR OKUL; BİR BAKIŞ ‘EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER PAYLAŞIM TOPLANTILARI” gerçekleştirildi. Bu kapsamda okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise müdürleri kendi guruplarındaki okul müdürlerine kendi okullarında geçtiğimiz ders yılı içerisinde yaptıkları ve sonuç aldıkları iyi uygulamaları tanıtmıştır. Yapılan toplantılara Milli Eğitim Müdürü Şevket KARADENİZ, İlgili Şube Müdürü ve ARGE biriminden öğretmenler katılmıştır. ‘
İl Milli Eğitim Müdürümüz Şevket Karadeniz Başkanlığında, “Eğitimde İyi Örnekler Paylaşım Toplantıları” Gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Şevket Karadeniz Başkanlığında, “Eğitimde İyi Örnekler Paylaşım Toplantıları” Gerçekleştirildi.

 

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılı hazırlıkları çerçevesinde okullarımızın iyi uygulamalarını tanıttıkları “BİR OKUL; BİR BAKIŞ ‘EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER PAYLAŞIM TOPLANTILARI” gerçekleştirildi. Bu kapsamda okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise müdürleri kendi guruplarındaki okul müdürlerine kendi okullarında geçtiğimiz ders yılı içerisinde yaptıkları ve sonuç aldıkları iyi uygulamaları tanıtmıştır. Yapılan toplantılara Milli Eğitim Müdürü Şevket KARADENİZ, İlgili Şube Müdürü ve ARGE biriminden öğretmenler katılmıştır.

            12 Kasım 2018 Pazartesi günü Necati-Taner Yüksel Anaokulunda yapılan Eğitimde İyi Örnekler Paylaşım Toplantısı anaokulu müdürlerinin katılımı ile gerçekleşmiştir. Okul müdürü Ferhat Ülker, okulunda bulunan engelli öğrenciler ile ilgili yaptıkları çalışmaları anlatmıştır. Velilerin okulu benimsemeleri sağlanarak okul-veli işbirliği güçlendirildiği belirtilmiştir.

13 Kasım 2018 Salı günü İMKB Zernişan Vakkas İlkokulunda okul müdürü Aziz Akbayrak bir sunum yaparak okulunda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vermişlerdir. Okulun akademik açıdan donanımlı öğretmenlere sahip olmasından dolayı öğrencilerin gayet başarılı olarak mezun oldukları, sosyal faaliyetlere katılımın yüksek olduğu, öğretmenler arası dayanışmanın gayet yüksek düzeyde olduğunu belirtti.

14 Kasım 2018 Çarşamba günü ise Toki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan paylaşım toplantısına okul müdürlerinin çok büyük ilgi duyduğu görülmüştür. Okul müdürü Esa Şahin, okulun öğrenci profilinin gün geçtikçe iyileştiği belirtti. Okul hakkında eğitim öğretim ve fiziki açıdan bilgiler veren okul müdürünün sunumundan sonra karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Son olarak 15 Kasım 2018 Perşembe günü Atatürk ortaokulunda okul müdürü Süleyman Yıldır’ın ev sahipliğinde yapılan paylaşım toplantısında okulun genel durumu, akademik başarısı ve sosyal faaliyetleri ile ilgili bilgiler verilmiştir.

Yapılan çalışma ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürümüz Şevket Karadeniz yaptığı açıklamada “ Kırşehir eğitimde marka haline gelmiş başarılı bir ildir. Bu başarının mimarları okul müdürlerimizdir. Bu güne kadar ısrarla belirttiğimiz gibi “bir okul müdürü kadar okuldur” bu sebeple müdürün gayreti ve azmi okulda çok büyük değişimleri başlatacaktır. Her okulumuz kendi dinamikleri içerisinde çok güzel uygulamalar yapmaktadır. Bu toplantılar ile okullarımızda yapılan iyi uygulamaların belirlenerek bir sistem dâhilinde tüm okullarımıza yaygınlaştırılacaktır. Uygulamayı en iyi yapan okulumuz uygulama ile ilgili bir yönerge hazırlayarak gerek Kırşehir’de gerekse tüm Türkiye’de okullarımızda uygulanabilir hale getirilmesi hedeflenmektedir. İlki yapılan “PAYLAŞIM TOPLANTILARI” 2018-2019 eğitim öğretim yılında devam edecektir” dedi.

16-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-201816-11-2018

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.