KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şevket KARADENİZ'İN Yarıyıl Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şevket KARADENİZ'İN Yarıyıl Mesajı

     İlimiz genelinde 212 okul bünyesinde yer alan; 27 Anaokul, 68 İlkokul, 58 ortaokul ve 59 lisemizde; 433 Yönetici, 3.933 Öğretmen ve 657 Destek personeli olmak üzere 4.626 çalışanımızla, okul öncesinde 4.112, ilköğretimde 25.827 ve liselerde 13.803 olmak üzere toplam 43.742 öğrencimizle 9 Eylül 2019 tarihinde başlayan 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının birinci dönemini başarılı bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz.

Değerli Meslektaşlarım...

     Nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum. Öğrencilerinizi, evlatlarınızdan farklı görmediğinizi ve tüm gücünüzle onların en iyi şekilde yetiştirilmesi adına bu kutsal görevi severek ifa ettiğinizi biliyorum. Geleceğimizi inşa etme yolunda, eğitim adına yaktığınız meşaleyi sonsuza dek taşıyacağınıza yürekten inanıyor, üstün gayretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum.

Kıymetli Veliler...

      Büyük bir özveriyle yetiştirdiğiniz evlatlarınızı çağın değerlerine göre en iyi şekilde hazırlamak için çalışıyor, her bir öğrencinin bireysel farklılıklarını dikkate alarak, onlara değerli olduklarını hissettirerek yaklaşıyoruz, çünkü her bir öğrencinin bizim için özel olduğunu biliyoruz. İkinci yarıyılda çocuklarınızın daha iyiye ulaşması adına, veliler olarak katkı sunma noktasında daha çok çaba göstermeli, onları her alanda iyiye güzele teşvik etmeli,olumsuz cümleler kurarak küstürmemelisiniz. Çocuklarımızın mutlu ve sağlıklı beden gelişimlerinde, okul içi ve okul dışı başarılarında en az öğretmenleri kadar, anne-babalarınında rolü olduğunu unutmayınız. Çocuklarınızın özgüvenini zedeleyecek olumsuz tutumlardan özenle kaçınmanızı, çeşitli hatırlatmalarda bulunarak, onlara karşı her zaman yapıcı ve destekleyici yaklaşımlar benimsemenizi, başarı ve sonuçları açısından çok önemli görüyorum.

Sevgili Öğrenciler...

      Çağımız bilgi çağı. Bu nedenle okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olmanız geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır. Unutmayın ki hiçbir başarı tesadüfi değildir, kazanılan başarı, düzenli ve sürekli çalışmanın sonunda gelir. Sizlerin kendinizi her alanda yetiştirerek, ülkemizi daha güzel yarınlara taşıyacağınıza inancımız sonsuzdur. Bu yarıyıl tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmenizi ve bol bol kitap okumanızı, II. dönem daha çok çalışarak başarılı olmanızı ve tatilinizi sağlık ve huzurla geçirmenizi temenni ediyorum.

      2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının II. döneminde sağlıklı ve mutlu bir şekilde, dinlenmiş olarak yeniden buluşmak temennisiyle; tüm öğrencilerimize, öğretmen arkadaşlarımıza ve eğitim çalışanlarımıza, ailesine, sevdikleriyle birlikte huzurlu bir yarıyıl tatili diliyor; eğitime gönül veren herkese selam ve saygılarımı sunuyorum.

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.