KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şevket Karadeniz’in "24 Kasım Öğretmenler Günü" Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şevket Karadeniz’in "24 Kasım Öğretmenler Günü" Kutlama Mesajı
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şevket Karadeniz’in "24 Kasım Öğretmenler Günü" Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şevket Karadeniz’in "24 Kasım Öğretmenler Günü" Kutlama Mesajı

 

Her yıl 24 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da bir araya gelmenin neşesini, sevincini yaşıyoruz. Tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.

 Öğretmenlik mesleği, okuma, yazma öğrenmenin ötesinde ilim, irfan kültür ve medeniyet inşa etmenin ve inşa edilen bu medeniyetin, bir millete bir ülkeye ve yaşanabilir bir dünyaya dönüştürme gayretinin adıdır.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi bir ölçüsü olmayan ölümsüz mesleğidir. Bilgi kaynaklarını öğreten, yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran kişidir öğretmen.         

            Öğretmenlik mesleği; Hz. Davut, Yunus, İdris ve Süleyman peygamberlerin ihsan ve ilim eksenli vazifelerini örnek alırken,  Hz. İsa, Hz. Musa ve Hz. İbrahim gibi toplum ve millet olmanın sorumluluklarını taşır. Hepsinin özü  olan son peygamber Hz. Muhammed Efendimizin Meşrep, Mezhep, din ve dil farklılıklarının üstünde “ Ey mümin, Ey insan!, iyi insan” hitabına uygun bir neslin yetişmesi çabasıdır.

            Biz Kırşehir öğretmenleri, bütün bu sorumluluk bilinci ile birlikte Ahi Evran’ın memleketinde yaşamanın artılarının da farkındayız. İlim, irfan ve mektep sahibi bu zatın Anadolu’nun tüm erenlerinden aldığı ilhamı;  okullarımız ve yaygın eğitim kurumlarımız vasıtası ile meslek erbabımıza aktarıyoruz.

            Bizler öğretim yaparken eğitim konusunu da çok önemseyip hayatımızın eksenine oturturuz. Tarihi ve kültürel büyüklüğü ile teslim aldığımız bu ülkeyi canımız, bilgimiz, irfanımız gücünde korumaya kollamaya ve çağın üstüne çıkarmaya çalışırız. Dünyada yeni bir medeniyet kurulacaksa bu bizim ellerimizle olsun isteriz. Tüm dünyanın mağdur ve mazlum insanlarının sorunlarını, sorumluluk bilen bir ülkenin vatandaşları olarak çocuklarımıza da bunu miras bırakırız.

Kıymetli meslektaşlarım, zikrettiğim tüm bu hususlar üzerimize gönüllü aldığımız bir yüktür. İnsan zaten mukaddes bir yükün hamalıdır. Bizler üşenmeden ve karşılık beklemeden bu sorumluluğu taşımalıyız. Böyle olursa Türkiye Cumhuriyeti dünya ölçekli saygınlığını devam ettirir. Çocuklarımızı her türlü zararlı alışkanlık ve menfaat çetelerinin karanlık emellerinden korursak bu ülkenin geleceği için umut verici oluruz.

Bir şeyi bir kere yapmışsak gene yapabiliriz. Daha iyisini yaparız. Geçmişine bakıldığında göz kamaştıran büyük medeniyetler kurmuş bu millet umuyor diliyor dua ediyoruz ki tez vakitte yeni medeniyetler kursun. Bunların olabilmesi için de biz öğretmenler üstümüze düşen görevi yapmalıyız. Yeniden kendisini kimsesiz hissedenin sesi ve hamisi olarak dünya üzerinde gene adalet rüzgârını estirmeliyiz.  Tamda bunları gerçekleştirdiğimizde arzulanan vuslata ermiş olacağız.

Geçmişte yaptıklarımıza bakıldığında görüyorum ki yakın bir gelecekte, oturmuş bir eğitim sistemi, özlük hakları düzeltilmiş ve saygın bir öğretmen topluluğu ve yarınlara umutla bakan ve bu ülkeyi muasır medeniyete ulaştıracak öğrenci topluluğuyla dünyayı yeniden şekillendiren bir milletin evlatları olmanın hazzını hep birlikte yaşayacağız.   

            Bu duygularla; Öğretmenlerimize mukaddes görevinizde başarılar diliyor,  Başta başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenleri rahmet ve minnetle anıyorum. Emekli olan öğretmenlerimize aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum. Aday öğretmenlerimize de aramıza hoş geldiniz diyerek, tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.

 

                                                                                 Şevket KARADENİZ

                                                                                İl Milli Eğitim Müdürü                                                                                      

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.