KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Elmalı´nın Ramazan Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Elmalı´nın Ramazan Bayramı Mesajı
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Elmalı´nın Ramazan Bayramı Mesajı

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,

 

Bayramlar; insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, millî ve dinî duyguların, inançların, geleneklerin yaşatıldığı, vefa hislerinin doruk noktaya ulaştığı, bir toplumda millet olma bilincinin şekillendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları özel günlerdir.

Bayramlar; hepimizin neşe kaynağı olmalıdır. Bu bayram vesilesi ile hastalar ziyaret edilmeli, aile büyükleri ziyaret edilmeli, kimsesizlerin yalnızlığı paylaşılmalı, çocuklar sevindirilmelidir. Bu yapacaklarımız onlar için olduğu kadar bizim için de birer mutluluk kaynağı olduğunda bayramlar bayram olur.

Yetiştirme gayretinde olduğumuz neslin hafızasında bir iz, damaklarında bir bayram lezzeti bırakmak, gelecek günlerimizde güzellikle, tebessümle yâd edeceğimiz bayram hatıralarımız olması, huzur dolu nice bayramlar geçirmek ve insanlık dramının yaşandığı kardeş ülkelerdeki gözyaşlarının dinmesi dileğiyle;

Ramazan Bayramınızı tebrik eder, en kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Bu vesile ile yüksek öğretim ve ortaöğretim kurumlarına yerleşen tüm öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik eder; öğrencilerimizin kazandıkları yeni eğitim kurumlarının kendileri ve memleketimiz için hayırlı olmasını dilerim.

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.