KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman ELMALI´nın "24 Kasım Öğretmenler Günü" Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman ELMALI´nın "24 Kasım Öğretmenler Günü" Kutlama Mesajı
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman ELMALI´nın

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman ELMALI´nın "24 Kasım Öğretmenler Günü" Kutlama Mesajı

 

Değerli meslektaşlarım,

Bir yenisine ulaştığımız 24 Kasım öğretmenler günü hepinize kutlu olsun. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler yolunda tüm inancımız ile ilerlerken biz öğretmenlere düşen görev  “Milletleri Kurtaran Yalnız Ve Ancak Öğretmenlerdir” sözlerinde anlam bulmaktadır.

Herkesin kabul ettiği gibi öğretmenlik bir “Bilgelik” mesleğidir. Bunca teknolojik gelişmeye rağmen eğitimde öğretmenin yeri doldurulamamıştır. Günümüzün teknolojisinde tüm teknik araçlar ancak kendisine daha önce yüklenen emri yerine getirmektedir. Hiçbir teknik araçta insanın sıcaklığı yoktur. Hele fedakârlığın olması söz konusu bile değildir. Oysa öğretmenlik mesleği en çok fedakârlık gerektiren mesleklerin başında gelmektedir.

Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Unutulmamalıdır ki “İnsanların En Hayırlısı İnsanlara Faydalı Olandır”. Öğretmen sadece okulda ya da sınıfta öğrencilerini değil, içinde yaşadığı toplumun tüm bireylerini aydınlatan, onlara yol gösteren bir lider, hayatı boyunca örnek alınan bir rehberdir.

Öğretmenler çocuklarımızı hayata hazırlayan, onlara aile, vatan, millet, bayrak ve insanlık sevgisini aşılayan yegâne mesleğin mensuplarıdır. En değerli varlık olan ömrümüzün sebebi, geleceğimizin sahibi çocuklarımızı sevgi, sabır ve hoşgörüyle iyiye-güzele yönlendirmek, hayırlı evlat, hayırlı vatandaş, hayırlı insan olarak yetiştirmek siz öğretmenlerin görevidir.

Biz eğitimcilere verilen bu kutsal görevi yerine getirirken yeni eğitim sistemlerini öğrenmeli ve bu sistemleri geliştirmeliyiz. Teknolojiyi daha iyi nasıl kullanacağımız araştırmalıyız. Çocuklarımızı eğitirken sevgi, şefkat ve sıcaklığı onlara vermek en önemli gayretimiz olmalıdır.

Annelerinin gözlerine bakmaya kıyamadığı halde sizlere emanet ettikleri çocuklarını hak yolda yürüyen, anasını, babasını, memleketini, milletini seven, geleceğe umutla bakan, çalışkan birer fert olarak yetiştirmenin şeref ve gururu siz öğretmenlere ait olacaktır. Unutulmamalıdır ki “Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek, üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır” tespiti öğretmenliği diğer mesleklerden ayıran en önemli gerekçedir.

Bu duygu ve düşünceler ile başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit öğretmenlerimizin ve ebediyete irtihal etmiş eğitim çalışanlarını saygı ile anıyor, birlikte çalışmaktan şeref duyduğum kadim zamanların büyük öğretmeni Pir Ahi Evran Veli’nin makamının da bulunduğu bu güzel şehirde öğretmenlik yapan meslektaşlarımın 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyor, tüm öğretmenlerimize yitik malımız olan bilgiyi arama yolunda başarı, sağlık ve esenlikler diliyorum.

 

                                                                                                                 Osman ELMALI

                                                                                                          İl Milli Eğitim Müdürü

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.