KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan'ın "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan'ın

       Kurtuluş Savaşı'mızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle yâd ediyorum.

       Atatürk'ü anlamak, Onun çizdiği çağdaşlık yolunda ilerlemek, geleceğin Türkiye'sini ortaya çıkarmak ve genç nesillere Onu ve ideallerini aktarmak konusunda bizlere büyük görevler düşmektedir. Onun çizgisinden sapmadan, sürekli gelişen ve yenilenen bir Türkiye ortaya çıkarmak için Onun ilkelerini kavratmamız bir gerekliliktir.

       Şu unutulmamalıdır ki, Atatürk'ün ilkeleri ışığında, onun çizdiği muasır medeniyetlere ulaşma yolunda, hiç yorulmadan yürüme konusunda kararlı olmak, ona verilebilecek en büyük hediyelerin başında gelmektedir. O'nun izinden ve gösterdiği hedeflerden bir an bile ayrılmadan, ülkemizi her alanda başarıdan başarıya taşıyacağız.

       Bugün bizler, istiklal ruhuna ve kurtuluş felsefesine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin ideallerini ve hedeflerini, aziz milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla, azimle çalışmaktayız.

       Bu duygularla aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarına Allah'tan rahmet diliyor, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.