KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN LGS' ye girecek öğrencilere başarı diledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN LGS' ye girecek öğrencilere başarı diledi.

Sevgili Öğrencilerimiz; 

2020-2021 eğitim öğretim sürecinin sonuna gelirken ilimiz ve Türkiye genelinde yapılacak olan LGS bu yıl, 6 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirilecektir.

Okuma yazmaya başladığınız ilk günden geldiğiniz bugüne kadar ilköğretim hayatınız boyunca okuyan, sorgulayan, keşfeden, yenilikçi düşünme becerileri geliştiren bireyler olarak başarıdan başarıya koştunuz. Günümüz teknoloji çağının gerisinde kalmayarak bilimde, sporda, kültürel ve sosyal aktivitelerde önemli kazanımlar elde ettiniz. Şimdi de bunları daha ileriye taşıyacak olan ortaöğretim hayatınıza adım atmak üzeresiniz.

Mart ayından itibaren de uzaktan eğitim süresince gerek Millî Eğitim Bakanlığımızın örnek soruları, kazanım sınavları, EBA içerikleri ve canlı ders uygulamaları gerekse okullarımızda (idareci ve öğretmenlerimizin özverileriyle) sınavlara yönelik yapılan çalışmalarla yoğun bir eğitim-öğretim yılının sonuna geldik. Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman sevgili öğrencilerimizin ve velilerimizin yanında olmaya gayret gösterdik.

Sınav günü, kaygınızı en aza indirerek motivasyonunuzu yüksek tutun. Bilin ki verdiğiniz emekleriniz karşılıksız kalmayacak ve hayalini kurduğunuz mesleklere bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

Bu süreçte sizlerden emeğini bir an olsun esirgemeyen aileleriniz ve kıymetli öğretmenlerimize de teşekkür ediyor, sınavda başarılar diliyorum.

 

                                                                                                                                                                                                                      Metin ALPASLAN

                                                                                                                                                                                                        Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.