KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Pandemik İnfluenza Eylem Planı Yayımlandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Pandemik İnfluenza Eylem Planı Yayımlandı.

     PANDEMİK İNFLUENZA PLANI'NIN AMACI

Bir influenza pandemisinden etkilenecek İl Milli Eğitim Kurumu personeli ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurum ve kuruluşların influenza pandemisini tanımalarını, rollerini ve sorumluluklarını yerine getirmek üzere en uygun şekilde hazırlık yapmalarını ve pandemi durumunda koordinasyon içinde hareket etmelerini yardımcı olacak bilgi ve çerçeveyi sağlamaktır.Planlama, pandemik suşun bulaşmasını, hasta sayısını hastanede yatmayı ve ölümleri azaltabilir, kamu hizmetlerinin sürekliliğini sağlayabilir ve pandeminin ekonomik ve sosyal yükünü azaltır.

Eğitim kurumlarının influenza sezonunda toplumda enfeksiyonun yayılmasında önemli rol oynaması ve eğitim kurumlarında alınacak önlemlerin hastalığın toplumdaki yayılım hızında azalma sağlaması, eğitim kurumlarına ayrı bir önem verilmesini gerekli kılmaktadır. 

Bir influenza pandemisinde, aşağıdaki durumlar beklenir.

         *İnfluenza (grip), ifluenza virüslerinin yol açtığı bir solunum yolu hastalığıdır

       * Enfeksiyonun, dünyanın her yerindeki bölgesel salgınlarla küresel düzeyde yayılabileceği göz önünde tutulması gereken noktalardır.

       *Çocuklarda ve yaşlılarda mevsimsel influenza hastalığının klinik tablosunun genç erişkinlere göre daha ağır seyrettiği bilinmektedir. Çocuklar daha uzun süre çevreye virüs yayarlar ve bulaştırıcıdırlar.

        * Eğitim kurumlarının influenza sezonunda toplumda enfeksiyonun yayılmasında önemli rol oynamaktadır

        *Artan temasın olması nedeniyle hasta sayısı artacak, çalışanların ve öğrencilerin sayısı azalacak ve eğitim öğretim hizmetleri büyük ölçüde aksayacaktır.

        Ayrıntılı bilgi için  (Pandemik İnfluenza Eylem Planına) aşağıdakidaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

       KIRŞEHİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ PANDEMİK İNFLUENZA EYLEM PLANI

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.