KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

  İl Milli Eğitim  Danışma Komisyonu Toplantısı, Valimiz Sayın İbrahim AKIN başkanlığında yapıldı.
İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı Yapıldı

      İl Milli Eğitim Danışma Komisyonu Toplantısı, Valimiz Sayın İbrahim AKIN başkanlığında yapıldı.

Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen toplantıya Valimiz Sayın İbrahim AKIN'ın yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürü Sayın Dr. Sadri ŞENSOY, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik BALAY, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN, Okul Müdürleri, Öğrenciler, Okul Aile Birliği Başkanları ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.

     Toplantının açılış konuşmasını yapan Valimiz Sayın İbrahim AKIN, gerçekleştirilen toplantıda ilimizin genel eğitim-öğretim durumunu değerlendireceklerini söyledi.

Kırşehir'de eğitimin iyi seviyede olduğunu belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, "Bugünkü toplantıda ilimiz eğitiminde sağlanan başarının artarak devam etmesi için istişarelerde bulunacak, genel bir durum değerlendirmesi yapacağız. İlimiz genel itibariyle eğitimde önemli bir noktada bulunmaktadır. Derslik başına düşen öğrenci sayısı ve öğretmen başına düşen öğrenci sayısı konusunda ülkemiz ortalamasına göre çok iyi bir seviyedeyiz. Bundan dolayı, devletimizin sunduğu imkânları en iyi şekilde değerlendirerek eğitimde marka olduğuna inandığımız ilimizin bu başarısını ve eğitimdeki kalitesini daha da ileri seviyelere taşıma gayretindeyiz. Amacımız öğrencileri geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır. Bu vesileyle, okul idarecilerimize ve velilerimize teşekkür ediyor, toplantımızın şehrimizin eğitiminin gelişimine katkı sunacağına inanıyorum." dedi.

     Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik BALAY'ın da görüşlerini ifade ettiği toplantı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan'ın yaptığı sunumda ilimizin öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, gerçekleştirilen projeler, yatırımlar, derslik sayıları, derslik başına düşen öğrenci sayıları, il genelindeki sınav başarıları, gerçekleştirilmesi planlanan eğitim stratejileri, istatistiki veriler ele alınarak detaylı bilgilendirmeler yaptı.Akabinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN eğitim sürecinde bütün paydaşların eleştiri ve önerilerine açık olduklarını; kurumlarımızdan, il genelinde çalışmalar yapan STK'lar, veliler ve öğrencilerimizden gelen taleplerin ve eleştirilerin gelişmemiz için önemli olduğunu belirtti. Eğitim ve öğretim süreçleri ile ilgili yöneltilen soruları cevaplandırdı.

     Toplantı katılımcıların görüş ve önerilerin alınması ile sona erdi.

 

07-07-202107-07-202107-07-202107-07-2021

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.