KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla ve heyecanla kutluyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere milletimizin bir bütün olarak savaştığı Kurtuluş Savaşı'nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyet'in kurulması tarihimizin en büyük başarılarındandır. Şanlı bayrağımızın göklerde dalgalanmaya başlaması Türk Milleti'nin her ne koşul altında olursa olsun bağımsızlığından ödün vermeyeceğini bir kez daha göstermiş, böylece milletimiz Cumhuriyet ile kendi geleceğini ve kaderini bizzat kendisinin belirlediği bir yönetim şekline kavuşmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde, geleceğimizin teminatı değerli öğrencilerimizin, onların Türkiye Yüzyılı'nda başarılı bireyler olarak yetişmesini sağlayacak kıymetli öğretmenlerimizin ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanı uğruna canını feda eden aziz Şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

 

28-10-2023

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.