KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

"Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Bu kutsal görevde bizimle beraber olan ve görev süresi boyunca aklın ve bilimin ışığında millî ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler yetiştiren, görevini fedakârca yerine getiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Öğretmenlik, fedakârlık ve cefakârlık isteyen saygın mesleklerin başındadır. Bu meslek her zaman, bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması sürecinde önemli bir role sahip olmuştur. Öğretmenlerimiz geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır.

Kıymetli meslektaşlarım;

Türkiye Yüzyılında ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmasında en büyük pay hiç kuşkusuz siz öğretmenlerimize ait olacaktır.

Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına girdiğimiz bu dönemde, Cumhuriyetimize sahip çıkacak ve asırlarca yaşamasını sağlayacak olan yarınlarımızın umudu, geleceğimizin teminatı evlatlarımız, siz saygıdeğer öğretmenlerimiz sayesinde yetişecektir.

Ahi Evran-ı Veli, Aşık Paşa, Şeyh Edebali, Yunus Emre, Cacabey gibi Türk ve dünya tarihinde önemli bir yer edinmiş şahsiyetleri topraklarında barındıran bir Medeniyet şehri olan Kırşehir'imizde öğretmenliğe başlayacak olan meslektaşlarıma başarılar diliyorum.

Meslek hayatı boyunca şehrimiz ve ülkemiz adına birçok değeri yetiştiren ve görevini tamamlayarak emekli olan öğretmenlerimize de emeklilik hayatlarında sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Bu duygu ve düşünceler ile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.

 

23-11-2023

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.