KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen'in "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen'in

Türk İstiklal Mücadelesinin Büyük Önderi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde rahmetle ve saygıyla anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk, sadece milletimizin değil, bütün insanlığın hayranlığını ve takdirini kazanmış bir liderdir. Ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ile millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna liderlik etmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk'ün gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni, ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla daha ileriye taşımak, daha güçlü, daha müreffeh bir ülke haline getirmek için mücadele ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Şanlı Gazilerimizi rahmetle anıyorum.

Ruhları şad olsun.

 

09-11-2023

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.