KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne Bağlı Okul/Kurum Müdürleri İle Ahilik Haftası Kutlamaları Konusunda Toplantı Yaptı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen, Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne Bağlı Okul/Kurum Müdürleri İle Ahilik Haftası Kutlamaları Konusunda Toplantı Yaptı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen başkanlığında, Müdürlüğümüz Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Murat Çoban'ın da yer aldığı toplantıda; ilimiz genelindeki Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul/kurum müdürleri ile Ahilik Haftası Kutlamaları ve mesleki eğitimi ilgilendiren diğer konular görüşüldü.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen, Ahilik kavramının geçmişte sosyal ve ekonomik hayatı yönlendirdiği gibi günümüzdeki birçok sosyal ve iktisadi kuruluşun oluşumunda ve şekillenmesinde de büyük pay sahibi olduğunu, dünyada eşi benzeri bulunmayan Türk kültürüne özgü önemli bir kültür olan Ahilik teşkilatının kurucusu Ahi Evran-ı Veli'yi anma programı ve Ahilik haftası kutlamaları için gerekli hazırlıkların yapıldığını söyledi.

İlimizdeki Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul/kurumlarda öğrenim gören öğrencilerimizin de öğretmenleri eşliğinde Ahilik Haftası Kutlama etkinliklerinde aktif olarak rol alacağını belirten İl Müdürümüz, öğrenci, öğretmen ve tüm personellerimiz ile 18-24 Eylül 2023 tarihleri arasında Ahiliğin başkenti Kırşehir'de kutlanacak olan Ahilik Haftası'nda yer alınacağının altını çizdi.

Toplantıda; Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında yapılacak faaliyetlerin yanı sıra, OSB irtibat bürosunun faaliyetleri, e-Mesem sistemine ön kayıt ve kesin kayıt olan öğrencilerinin durumları ve sayıları, mesleki eğitim merkezlerinde aktif olan alan ve dalların birleştirilmesi, sektörlerle iş birliği ile proje başvuruları konuları görüşüldü.

Kurduğu Ahilik Teşkilatı ile sosyal hayatımızı düzenleyen; "Birlik, beraberlik ve kardeşlik gibi önemli değerleri içerisinde barındıran, meslek etiğinin ve çalışma prensiplerinin temelini oluşturan, "kardeşlik,  cömertlik,  yiğitlik,  fedakârlık,  ahlak,  akıl, bilim ve sanat" değerlerini gözeten Ahi Evran-ı Veli'yi anmak ve onun felsefesini yaşatmak amacıyla 18-24 Eylül 2023 tarihinde ilimizde Ahilik Haftası kutlamaları yapılacaktır.  

 

13-09-2023

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.