KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Öğretmenin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilincini uyandırmak amacıyla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.       

Her birimizin hayatına dokunan, bizi eğiten, yönlendiren ve Hz. Ali'nin ifade ettiği gibi; "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" ifadesine mazhar olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Unutulmamalıdır ki "İnsanların En Hayırlısı İnsanlara Faydalı Olandır".

Değerli meslektaşlarım,

Öğretmen bir ayna olmalıdır. Kendisine bakanlar iyiyi, doğruyu, hoşgörüyü, geleceği görmelidir.

Başöğretmen Atatürk; "Milletleri Kurtaran Yalnız ve Ancak Öğretmenlerdir" derken biz öğretmenlere düşen bu büyük sorumluluk ve kutsal görevin önemini vurgulamaktadır. 

Biz eğitimcilere verilen bu kutsal görevi yerine getirirken yeni eğitim sistemlerini öğrenmeli ve bu sistemleri geliştirmeliyiz. Teknolojiyi daha iyi nasıl kullanacağımızı araştırmalı, çocuklarımızı eğitirken sevgi, şefkat ve sıcaklığı onlara aşılamalıyız.

 

Annelerinin gözlerine bakmaya kıyamadığı halde sizlere emanet ettikleri çocukları, vatanını ve milletini seven, geleceğe umutla bakan, çalışkan birer fert olarak yetiştirmenin şeref ve gururu siz öğretmenlere ait olacaktır.

Pandemi nedeniyle öğrencilerinizden uzak kaldığınızı, onları ne kadar özlediğinizi biliyorum. Bununla birlikte yüz yüze eğitime geçildiği andan itibaren gözlerinizdeki öğretme duygusunun heyecanını da görebiliyorum.

 

Bu eğitim öğretim yılında stajyerliklerini tamamlayarak öğretmenlik mesleğine adım atan öğretmenlerimize bu vesile ile hoş geldiniz diyor ve Ahi Evran Veli'nin makamının da bulunduğu bu güzel şehirde öğretmen oldukları için kendilerini tebrik ediyorum.

Bu duygu ve düşünceler ile başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit öğretmenlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş eğitim çalışanlarını saygı ile anıyor, birlikte çalışmaktan şeref duyduğum meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, tüm öğretmenlerimize başarı, sağlık ve esenlikler diliyorum.

 

Metin ALPASLAN

İl Millî Eğitim Müdürü

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.