KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

"Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" ifadesinin karşılığını bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde dünyada eşi ve benzeri olmayan bir kurtuluş mücadelesi vermiş ve Millet Egemenliğinin hâkim olduğu bu günü tüm dünya çocuklarına bayram armağan ederek bu anlamlı günü taçlandırmıştır. Aziz Milletimiz, Vatan, Bayrak sevgisi ve Bağımsızlığa olan aşkı ile başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuş,  Türkiye Büyük Millet Meclisi Millî İradenin gerçekleşmesi yolunda tüm dünyaya emsal teşkil etmiştir.

Sevgili Çocuklar;

Siz sevgili çocuklarımızın en iyi şartlar altında kaliteli bir eğitim almanız, güven içerisinde yarınlara hazırlanmanız için tüm imkânlarımızı seferber ettiğimizi, hepinizi çok sevdiğimizi ve sizlere güvendiğimizi ifade etmek istiyorum. Sizlerin başarılı, sağlıklı, huzurlu ve mutlu olmanız hepimizin ortak amacıdır. İnanıyorum ki; sorumluluklarının bilincinde, Ülkesini ve Milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen, bilim ve teknolojiye hakim, Millî ve Manevi değerlerimize bağlı bir nesil yetişmektedir. Bütün çabamız çocuklarımıza daha iyi, daha mutlu ve müreffeh bir gelecek bırakabilmek içindir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, millî mücadelede emeği geçmiş olan herkesi saygı ve rahmetle anarken, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103. yılını, Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

Metin Alpaslan

Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürü

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.