KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan'ın 18. Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan'ın 18. Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber,

Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber. 

Mehmet Akif Ersoy

 

Şanlı tarihimizin en yüce destanlarından biri olan Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin vatanı uğruna her şeyini ortaya koyduğu kutlu mücadelenin tarifsiz bir örneğidir.

Tarih, topraklarımızı işgal etmeye kalkanların hüsrana uğradıkları nice ibretlik derslerle doludur. 18 Mart 1915 tarihinde de 'Çanakkale Geçilmez' diyen ecdadımız, ağır şartlar altında olunmasına rağmen vatan, millet ve bayrak için topyekûn savaşmış ve dünyanın dört bir yanından gelip bizleri bu topraklardan silmeyi arzulayan işgal güçlerini bozguna uğratmıştır.

Sonuçları itibariyle dünya tarihine derin bir iz bırakan Çanakkale Zaferi, bu toprakların kıyamete kadar aziz milletimizin vatanı olarak kalacağının ispatı olmuştur.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 107. yılını ve Şehitleri Anma Gününü kutluyor,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatanı için canını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

 

Metin ALPASLAN

Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürü

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.