KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan'ın "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan, "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan'ın

Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı'mızın lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 84'inci yılında saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Atatürk, bağımsızlık mücadelesinde milli birlik ve beraberliği tesis ederek, cephede kahramanca mücadele eden büyük bir komutan, Türk insanına millî ruh ve benliği aşılayarak yeniden ayağa kalkmasını sağlayan bir liderdir.

İstiklâlimize ve istikbâlimize kast eden iç ve dış düşmanlara karşı millet olarak birbirimize kenetlenmede, millî ve manevî değerlerimizi sonsuza dek yaşatma azim ve kararlılığımızda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fikir ve düşünceleri, dün olduğu gibi bugün de bizlerin yolunu aydınlatmaktadır.

Bağımsızlık uğrunda karşısına çıkan tüm güçlükleri aşarak milletine bağımsızlığını armağan eden, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla dünya milletlerine örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize sunduğu değerleri korumak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak için tüm gücümüzle çalışmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasını saygı ile yâd ediyor, Kahraman Silah Arkadaşlarına, Aziz Şehitlerimize ve ebediyete irtihal eden Şanlı Gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum.
 
Ruhları şad olsun.

 

Metin ALPASLAN
Kırşehir İl Millî Eğitim Müdürü

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.