KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Danışma Komisyonu Toplantısı

  İl  Danışma Komisyonu Toplantısı, Valimiz Sayın İbrahim AKIN başkanlığında yapıldı.
    İl  Danışma Komisyonu Toplantısı

      İl Danışma Komisyonu Toplantısı, Valimiz Sayın İbrahim AKIN başkanlığında Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda yapıldı.

      Toplantıya Valimiz Sayın İbrahim AKIN'ın yanı sıra Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik BALAY, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN, Maarif Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğrenciler, Okul Aile Birliği Başkanları ile ilgili Kurum temsilcileri katıldı.

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Metin ALPASLAN toplantının açılış konuşmasında "2021-2022 eğitim öğretim yılı danışma komisyonu ikinci toplantısını gerçekleştiriyoruz. Bu toplantının amacı,   eğitim ve öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar hakkında millî eğitimin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda çözüm önerileri hazırlamak, eğitim ve öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek üzere geliştirilmesine esas olacak ilke ve yöntem önerilerinde bulunmaktır."dedi.

     İl Milli Eğitim Müdürümüz yaptığı sunum da; Ortaöğretime Geçiş, Yükseköğretime Geçiş, Eğitim Yatırımları, Eğitim Ortamları, Okul Binaların Planlanması, Okul Sağlığı, Yapılan Çalışma ve Projeler konularında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

     Valimiz Sayın İbrahim AKIN'ın ise yaptığı konuşmada, "Yüksek öğretime Geçiş Sınavın da İlimizin başarısının daha da iyi seviyelere gelmesi için eğitim paydaşlarının daha koordineli çalışması gerekiyor. Derslik ve öğretmen eksiğimiz yok. Eğitim öğretim noktasında aksayan yönlerimiz var ise tespit edip bu alanlara yoğunlaşmalıyız."dedi.

     Katılımcılara söz verilip görüş ve önerileri alındıktan sonra toplantı sona erdi.

 

 09-09-202109-09-202109-09-2021

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.