KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İki Kardeş Ülke, İki Kardeş Şehir Projesi (Beydilli-Kırşehir)

İki Kardeş Ülke, İki Kardeş Şehir Projesi (Beydilli-Kırşehir)

Azerbaycan Bilim ve Eğitim Bakanlığının düzenlemiş olduğu VII. Hibe yarışmasında  "İletişim Kuralım","Gelin Ünsiyyet Quraq" 1. olmuştur.

Projede yer alan okullarda "İletişim Kulübü" kurularak, Avrupa Konseyi tarafından  2006 yılında kabul  edilen ve 21. yüzyıl becerilerileri olarak tanımlanan; anadilde iletişim, teknoloji okuryazarlığı, yabancı dilde iletişim, bilgi ve medya okuryazarlığı, öğrenme, vatandaşlık, girişimcilik ve yetenek kazandırmak amaçlı kulüp etkinlikleri oluşturacaktır.

Her iki ülkede  projede yer alan öğrenciler Türk Dili ve Edebiyatı konularında dinleme, konuşma, okuma ve yazma becerilerini geliştirmeye yönelik ortak etkinlikler yapacaktır. AzerbaycanBilesuvar Rayonu, Beydili Kend Tam Orta Mektebinin Azerbaycan Dili ve Edebiyatı öğretmeni Aybeniz Ahadova kordünatörlüğünde yürütülecek projenin   Türkiye ortaklığı da  Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve  Edebiyatı öğretmeni  Esma Çetinkaya tarafından yürütülecektir.

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.