KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İhtiyaç ve Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Atama Başvuruları-Değişiklik

İhtiyaç ve Norm Kadro Fazlası Öğretmenlerin Atama Başvuruları-Değişiklik

BAKANLIĞIMIZ İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN GELEN E-POSTA

 

İl Millî Eğitim Müdürlüklerine,

Bilindiği üzere ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenlerin atamaları 19/09/2016 tarihli ve 2016/19 sayılı Genelgede yapılan açıklamalar çerçevesinde öğretmen ihtiyacı bulunan eğitim kurumlarına Valiliklerce yapılacağı bildirilmiştir.

Bu bağlamda, 2016-2017 eğitim- öğretim yılında Ekim ayı içinde yapılacak olan eğitim kurumlarının norm kadro güncellenmesinde alanları itibarıyla norm fazlası konumunda olacak öğretmenler istemeleri halinde bu kapsamda yapılacak atamalara başvuruda bulunabileceklerdir.

Diğer taraftan, görev yaptıkları eğitim kurumlarında norm kadro güncellenmesinde alanında norm kadro artışı olması sonucunda ve bu kadroyla ilişkilendirilebilecek durumda olan norm fazlası öğretmenler istemeleri halinde başvuruda bulunmayabileceklerdir.

  

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

 


 

Bu nedenle öğretmenlerimizin mağdur olmamaları için, ihtiyaç bulunan okul ve kurumlara daha önceki başvuru açıklamalarında belirtilen 1. Aşama atamalar gerçekleştirilecektir.(1-Kadrosunun bulunduğu İlçe ve bağlı köyler bazında; tercihlerine ve puan üstünlüğüne göre,)

 Diğer aşamalar ise norm kadro güncellemelerinden sonra yapılıcaktır.

Başvuru yapanlardan tercihlerinde değişiklik yapmak isteyenler, yeni başvuru formu doldurarak, okul ve kurumlarına teslim edeceklerdir. Okul/kurumlar/İlçeler Başvuru Formlarını  26 Eylül 2016 Mesai bitimine Müdürlügümüz insan kaynakları şubesine  teslim edeceklerdir.

İnsan Kaynakları Atama Şubesi

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 213 45 42 /// 213 20 78 ////// Faks (386) 213 10 03 / / / / (eposta) kirsehirmem meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.