Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali İlimizde Düzenlendi
![Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Bölge Finali İlimizde Düzenlendi](/meb_iys_dosyalar/2024_04/30173614_5.jpg)
Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelindeki imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları arasında düzenlenen Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasının bölge finali ilimizde yapıldı. Kırşehir Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan yarışmanın bölge finaline Kırşehir, Adana, Nevşehir, Niğde, Karaman, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kayseri ve Yozgat illerinden imam hatip ortaokul ve lise öğrencileri katıldı.
Yarışmanın bölge finaline; Vali Yardımcımız Sayın Alper Balcı, Boztepe Kaymakamımız Sayın Umut Özkır, Genç Sada Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulları Türkiye Koordinatörü Hüseyin Kazan ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Gülşen, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Yarışmanın Türkiye Koordinatörü Hüseyin Kazan'ın ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Yasin Gülşen'in açılış konuşmalarından sonra yarışmaya katılan öğrencilere jüri üyeleri, tecvid kuralları, okuma tarzı, ses ve makam gibi kriterlerden 100 üzerinden puan verdi. Yapılan yarışmada dereceye girenlere ödülleri ve katılım belgeleri takdim edildi.
Yarışmada ortaokul ve lise kategorilerinde birinci olanlar, 21 Mayıs'ta düzenlenecek Türkiye Finali'nde illerini temsil edecekler.