KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fide Üretimi İşbirliği Protokolü İmzalandı

Fide Üretimi İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kaman Belediye Başkanlığı ile Kaman Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında "Fide Üretimi " konulu protokol imzalandı.

Düzenlenen protokol İmza törenine Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak, Kaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İman, Kaman Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Türker Korkut, belediye ve ilçe milli eğitim yetkilileri katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Kaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İman; "Millî Eğitim Bakanlığı'nın 2023 Eğitim Vizyonunda yer alan hedefler doğrultusunda tarım alanında yerli ve milli üretimle ihtiyaçların karşılanmasına katkı sağlamak, aynı zamanda ilçemiz Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin donatım ve teknik ekipmanı daha aktif ve işlevsel hale getirmek, ilçemizin tarım üretimine katkıda bulunmak ve öğrencilerin iş başında eğitim alması hedefiyle Kaman Belediye Başkanlığımızla iş birliği protokolü imzalıyoruz" dedi.

Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak ise "Kaman Belediyesi olarak her zaman eğitime büyük önem ve destek verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Bu gün imzalamış olduğumuz protokol kapsamında ilimizde tarım alanında tek olan bu güzide okulumuzla iş birliği içinde çeşitli tür ve cinslerde sebze fideleri üreteceğiz, bu sayede hem öğrencilerimiz tarım da yaparak, yaşayarak ve uygulayarak eğitim-öğretim alacaklar hem de halkımızın ihtiyaç duyduğu kaliteli sebze fidelerini üretmenin yanı sıra, ülkemiz tarım sektörünün istemiş olduğu nitelikli iş gücünün okulumuz ile iş birliği içinde yetiştirmesine katkı sağlamış olacağız" dedi.

Protokol doğrultusunda ihtiyaç duyulan sebze fideleri okulun tarım alanı öğretmenlerinin nezaretinde tarım alanı öğrencileri tarafından üretilecektir. Bu kapsamda Türk Telekom Osman Kulaksız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 20.000 adet çeşitli tür ve cinslerde sebze fideleri üretilerek Kaman Belediyesine teslim edilecek, üretilen bu fideler belediye tarafından bahar döneminde ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

 

06-12-202206-12-202206-12-202206-12-202206-12-2022

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.