KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ'a Gönderilen Yardım Çantaları Sayın Bakanımız Tarafından Dağıtıldı.

Elazığ'a Gönderilen Yardım Çantaları Sayın Bakanımız Tarafından Dağıtıldı.

    Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, depremin yaşandığı Elazığ'da öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi. Şah Cihan Sultan Yurdu'nda kalan depremzedeleri ziyaret etti ve burada kalan bir depremzede aile ile görüşme yaptı ve pansiyonda kalan LGS ve YKS'ye yönelik (DYK) destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan öğrencilerle bir süre sohbet etti.

   Bu arada Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, depremzedelere verilmek üzere Elazığ'a gönderilen, içinde kırtasiye malzemelerinin de bulunduğu çantaları öğrencilere dağıtan Ziya Selçuk, depremzede öğrencilere yardım çantası gönderen Ela Nur AY'ın çantasının içine bıraktığı mektubu okudu. Elazığda depremden etkilenen öğrenci kardeşlerimize yönelik duyguların yansıtıldığı mektupları gören Sayın Bakanımız  ile bir nebze de olsa moral bulan sınıftaki öğrenciler, bu anlamlı paylaşımdan çok mutlu oldular. Duygulu anların yaşandığı bu mektup sonrasında Sayın Bakanımız, başta ilimize ve tüm emeği geçen değerli yardım severlere çok teşekkür etti.

    Sayın Bakanımız Ziya Selçuk, Elazığ'daki temasları kapsamında Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda öğretmenlerle görüştü. Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi'nde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan öğrencilerle buluşan Selçuk, daha sonra Hicret Mahallesi'ndeki Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı sosyal tesislere geçti. Buradaki kurslara katılan kursiyerlerle görüşen Selçuk, kursiyerlerin yaptığı el işi ürünleri inceledi. http://www.meb.gov.tr/bakan-selcuk-elazigda-ders-zili-oncesi-ogrenci-ve-ogretmenlerle-bulustu/haber/20377/tr     

  25-02-202020-02-202020-02-202020-02-2020 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.