KIRŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) Kırşehir Başladı

Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) Kırşehir Başladı

Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) Kırşehir Başladı

Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla düzenlenen Eğitim Yönetici Geliştirme Programının (YÖGEP) açılışı İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı. İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan'ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya Müdürlüğümüz yöneticileri ve okul müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Metin Alpaslan, "Günümüzde, değişimler ve gelişmeler dinamik bir süreç içerisinde hızla devam etmektedir. Eğitim alanında okullar da bu değişim ve gelişmelerden hızlı bir şekilde etkilenmektedir.  Okullarımızın bu hızlı değişim ve gelişmelerde sağlıklı bir şekilde yönetilmesi ise büyük oranda eğitim liderinin iletişim ve yönetişim becerilerine bağlıdır. Bu bağlamada "Yönetici Geliştirme Programı" (YÖGEP) hazırlanmıştır.  Bu faaliyet; Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla düzenlenmiştir. Bu faaliyetleri başarı ile tamamlayan her katılımcı; kurum kültürünü tanıyan, proje yönetimi süreçlerini daha iyi kullanan, yönetim süreçlerinde dijital ortamlardan yararlanan, okul güvenliği ile ilgili iş ve işlemleri daha sağlıklı yürüten, ölçme ve değerlendirmede yeni yaklaşımları tanıyan ve bunun gibi birçok farklı alanda yeterliliklere ve becerilere sahip olan bir yönetici olacaktır. Bu vesile ile programa katılan tüm yönetici arkadaşlarıma başarılar diliyorum." dedi.

Kırşehir'de görev yapan 162 okul/kurum müdürüne yönelik düzenlenecek YÖGEP seminerleri 30 saatlik 4 modülde toplam 120 saatten oluşuyor. İlk modül eğitimleri 18-22 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olup, program Temmuz ayı sonuna kadar devam edecektir.

18-04-202218-04-202218-04-202218-04-2022

 

 

 

Yenice Mahallesi 182. Sokak No 2 / P.K.40100 Merkez/KIRŞEHİR - 0 (386) 213 51 50 /// 0 (386) 213 45 42 /// 0 (386) 213 20 78

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.